Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.6 16v 2001 zalewa silnik i nie zapala na zi

Dr.Zepsuj 06 Sty 2009 08:37 6868 10
  • #1 06 Sty 2009 08:37
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

witam
    mam nasępujacy problem: wspomniana laguna na zimno przy lekkim mrozie losowo przestaje odpalać. po wczesniejszej poprawnej pracy zapala na sekundę i gaśnie i nie ma mozliwości uruchomienia. zalewa świece, nie ma błędów z komputera. Pomaga: zaparkowanie w garażu i zagrzanie auta w temp. pokojowej, po kilku godzinach działa. pomaga odłączenie pompy paliwa, przypali na 2-3 sekundy i gaśnie, po podłączeniu pompy i zapaleniu czasami przypali na sekundę. pożniejsze takie manewry bez efektu.
    sprawdzony rozrząd, czujniki temperatury powietrza i wody, odpinanie czujników nic nie daje, emulacja ich wartości też nie. filtr paliwa zmieniony. pompa paliwa działa. iskra jest cały czas.
    Proszę o pomoc.

0 10
  • Fibaro
  • #2 06 Sty 2009 09:03
    emeryt2
    Poziom 42  

A czy tam jest iskra? Przeleć układ zapłonowy.
    Nie doczytałem - iskra jest cały czas , pozostało sterowanie wtrysków.

0
  • #3 06 Sty 2009 10:09
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

jaka jest ta iskra? Musi być około centymetra przeskok, inaczej Ci ginie w trakcie odpalania.
    świece masz nowe?

0
  • Fibaro
  • #4 06 Sty 2009 15:49
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

iskra jest zawsze. jesli auto postoi 2-3 godziny zapali znowu na sekunde - dwie. po wyjeciu swiec leje sie paliwo, zalewa. swiece wtryski sa na pewno ok. sprobuje chwycic cisnienie paliwa.

0
  • #5 06 Sty 2009 16:56
    emeryt2
    Poziom 42  

Ja nie pisałem o wtryskach , tylko o ich sterowaniu, a są sterowane masą. Możesz mieć przywarcie do masy i paliwo leje cały czas.

0
  • Fibaro
  • #7 17 Sty 2009 14:13
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

wiem co się stalo
    zamarza tylny tłumik. po wymianie na nowy ok.

0
  • #8 17 Sty 2009 14:33
    emeryt2
    Poziom 42  

Panie Doktorze - ta diagnoza jest zaskakująca w stosunku do opisu tematu usterek, chyba , że opis usterek nie Ty pisałeś.

0
  • #9 17 Sty 2009 18:36
    Swidniczanin
    Poziom 11  

czujnik temperatury cieczy chlodzacej dajacy sygnal do komputera. Widzi ze silnik jest cieply i nie zmienia parametrow wtrysku, powietrza i wyprzedzenia zapłonu dla zimnego silnika- czyli nie ma tzw ssania. Zmierz rezystancje miedzy stykami w temp okolo 0st cels. i porownaj z wartosciami z autodaty. Jesli nie bedzie sie mieścila w zakresie wymien czujnik na nowy.

0
  • #10 17 Sty 2009 19:13
    carrot
    Moderator Samochody

Tam jest regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej ?, jeśli tak, to zobacz czy nie leje się paliwo przez wężyk podciśnieniowy do kolektora ssącego

2
  • #11 17 Sty 2009 19:21
    emeryt2
    Poziom 42  

Carrot i Swidniczanin - do kogo piszecie , gość już naprawił samochód. Pisze że zamarzł tylny tłumik.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo