Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mikser i efekty

micho a 30 Mar 2004 21:38 1568 6
    micho a
    Level 35  
    szukam schematu miksera 2xlinein +1x mic z crossfaderem między 2 line in może być mono szukam równieź schematów takich efektów jak phaser flanger echo pogłos może być mono grunt żeby proste w konstrukcji za wszystko dzięki
    adi-niunio
    Level 23  
    hmmm no superi niesuper (to jest zdecydowane minimum) jak sie mu przyjrzysz to brakuje podsłuchu na każdy kanał osobno, ale to oczywiście można bezproblemu obejść. Przydałby się bardziej 3-pasmowa korekcja na kanale.

różne efekty były już omawian na forum.

pozdrawiam
    micho a
    Level 35  
    sory że taką staroć odgrzebuje ale pytam o to co w temacie czy ktoś miał doczynienia z schematem flagera dosyć prostego i niezbyt kosztownego (to najfajniejszy efekt oprócz pogłosu i echa :D) zakładam że zastosowaniem bedzie techno a nie gitara elektryczna więc prosze o wypowiedz czy te do gitary nadają sie do techna ????

generalnie świetny flanger jest w mixvibes po prostu super ale ja mam już mikserek (to jest kończe go :D) i chciałbym sprzętowy flanger pozatym nie chce mi sie wszędzie taskać woieszającego sie kompa :d

za inne efekty jak chorus jakieś na serio dobre echo i pogłos do mikrofou phasery itd wielkie bóg zapłać :D:D:D
    oj
    Level 42  
    Aby "profesionalnie" było słychać efekt typu flanger/echo trzeba je synchronizować z tempem utworu.

Dla ciekawości sciągnełem demo MixVibes 5, niestety wiecej niepotrzbnych bajerów (16 odtwarzaczy :D ) niż jakość. Flanger brzmi dla mnie fatalnie, ale może dlatego że słysze innej jakości flangery, pozatym nie widzę/słyszę możliwości synchronizowania flangera z tempem utworu, mimo że producent programu wspomina o tym (chyba, że poprzez skrypty= niepotrzebna funkcja). To tyle na temat programu.

Ponieważ, jest ciężko (nikomu się nie chce?) zrobić układ pomiaru i wykrywania BPM o przyzwoitej dokładności to nie widzę możliwości zrobienia przyzwoitego flangera albo puszczenia echa bez podziału synchronicznego. Jest jakiś układ scalony "wszystko w jednym" ale brak będzie możliwości synchronizacji.
    micho a
    Level 35  
    no dla mnie w mixvibes 4 flanger świetnie brzmi i oczyś takim marze gotowe efekty to ceny kosmos !!!!!!!!!!!!!! dlatego szukam ...... a może ktoś zna jakiś fajny pogłos z echem możliwie perosty i tani do mikrofonu by sie przydał :D:D :D