Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewanie w samochodzie zdalnie sterowane

bikemax 06 Jan 2009 12:59 1669 4
 • #1
  bikemax
  Level 13  
  Witam.
  Z powodu zimy i tego że jestem strasznym zmarzluchem chcialem zrobić sobie ogrzewanie dodatkowe...
  brakuje mi tylko sterownika, tzn czegoś co będzie włanczać prąd "ala przełącznik" z odleglości na pilota. Samą nagrzewnice można zakupić na allegro, którą podlancza sie do instalacji samochodu.

  Chcialnbym tylko poprostu żeby 10min przed wyjściem z domu/pracy nacelować z okna kluczykiem w samochód żeby załączył to ogrzewanie.

  Co poradzicie?
 • #2
  globus
  Level 24  
  Zastosuj dowolny pilot np. z alarmówki, choć pewnie taniej kupić kompletny alarm samochodowy czy motocyklowy i nim sterować załączenie swojego układu.
  Odradzam Ci ogrzewanie nagrzewnicami elektrycznymi w tych warunkach moze sie okazać ze juz nie będzia miałsiły zakręcić. Jeśli już to webasta wszelkiej maści.
 • #3
  bikemax
  Level 13  
  ale webasto kosztuje... 2-4k... a to gówienko pobiera 150w i kosztuje 70zl
 • #4
  sadek1979
  Cars specialist
  poszukaj sterownika np od webasta i tam ustawiasz ręcznie godzinę o której ma się system załączyć i to najprostsze rozwiązanie bo do pracy jeżdzisz o tej samej godzinie daj znać jak to zrobiłeś może ja coś takiego zamontuję pozdrowionka
 • #5
  globus
  Level 24  
  Wiem współczesne tak, ale webasta z zaporożca i jemu pokrewnych zaczynają się od 100zł.. do tego moc bez porównania. To co znalazłeś możesz sobie przed szyba postawić i rozmrozić widok na parking nic pozatym, ciepła nie poczujesz przy -20st znajomy testował w terenówce by mieć ciepło po powrocie z polowania, zazwyczaj efektem był rozładowany akumulator.