Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z systemu

lots 06 Sty 2009 13:13 1863 6
  • #1 06 Sty 2009 13:13
    lots
    Poziom 9  

Mam duży problem. Chodzi o mój system . Opiszę to tak jak było od początku. Zasysając gierkę kaspersky poinformował mnie że w tym pliku jest trojan z zapytaniem co ma z tym zrobić - kliknąłem usuń lecz po chwili system zawiesił i musiałem zrestartować komp. Po restarcie nie było już nic .
    Pojawił sie tylko komunikat : Instrukcja spod "0x00092e07" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00092e07"
    Pamięć nie może być "read" Kliknij ok aby przerwać działanie aplikacji

Klikam ok i obraz gaśnie po chwili na niebieskim już ekranie następny komunikat tej treści :

Stop :c000021a { błąd krytyczny systemu } Proces systemowy Windows logon Proces zakończył się niespodziewanie ze stanem 0xc0000005 (0x00000000 0x00000000) System zostanie zamknięty.

to wszystko co mogę zrobić . Prosze o pomoc . Co zrobić aby przywrócić system ? Za pomocą konsoli nie chce iść . Zaznaczę że rzecz dotyczy systemu WinXp z service packiem3 zainstalowanym na laptopie hp

0 6
  • #2 06 Sty 2009 13:18
    zajac1811
    Poziom 18  

Próbowałeś polecenia CHKDSK \R ??

0
  • #3 06 Sty 2009 14:02
    lots
    Poziom 9  

nie ma możliwości dotarcia do momentu gdzie można wklepać jakiekolwiek polecenie. Przy próbie skorzystania naprawy systemu za pomocą konsoli dochodzę do punktu w którym mam komunikat że nie można odnaleść dysków twardych na tym komputerze i koniec , nawet nie mogę przeinstalować systemu właśnie z tego powodu że instalator nie widzi dysku ale to dziwne bo po załadowaniu płyty z Windowsem najpierw przed instalacją ładują sie pliki z płyty i to jest dziwne ładują się gdzie ? skoro po chwili wychodzi komunikat że instalator nie widzi dysków twardych . Nic z tego nie rozumiem

0
  • #4 06 Sty 2009 14:17
    Babiarzyk
    Poziom 2  

Najpierw w BIOS'ie musisz ustawić tryb kontrolera dysków. Często się to nazywa SATA Native Mode lub podobnie - trzeba ustawić na Enable.

Szybki i bardzo skuteczny sposób na naprawę Windowsa XP bez utraty danych - tzw. reinstalacja naprawcza.
    Wkładasz płytkę z Windows'em i rozpoczynasz instalację.
    Po zatwierdzeniu licencji klawiszem F8 pokazuje się ekran z informacją, że na dysku już jest zainstalowany XP. Na tym ekranie, na dole jest napisana podpowiedź - R- naprawa (lub podobnie) wciskasz klawisz R i rozpoczyna się reinstalacja Windowsa.

P.S. nie chodzi mi tu o konsolę odzyskiwania systemu.

Powodzenia

0
  • #5 06 Sty 2009 14:27
    mat_ed
    Poziom 43  

Instalator nie widzi dysków bo pewnie nie ma sterowników S-ATA. Temat wielokrotnie poruszany - skorzystaj z wyszukiwarki. Aby zainstalować system masz dwa wyjścia w takim wypadku albo zintegrować sterowniki z instalką systemu jak to opisano tutaj:
    http://carlostech.wordpress.com/2007/06/13/in...w-trybu-tekstowego-win-2000xp2003-nlite-cz-1/

Ewentualnie pozostaje Ci w BIOS-ie zmiana ustawień i włączenie emulacji trybu IDE dla dysku - wtedy obędzie się bez sterowników.

Próbowałeś uruchomić system w trybie awaryjnym bądź też "ostatnia znana dobra konfiguracja"?

Na wszelki wypadek proponuję przetestować pamięć w programie Memtest -> memtest.org , wykonać polecenie chkdsk /f w ostateczności z trybu awaryjnego jeśli uda się uruchomić usunąć kasperskiego.

0
  • #6 06 Sty 2009 16:07
    lots
    Poziom 9  

Babiarzyk napisał:
    Najpierw w BIOS'ie musisz ustawić tryb kontrolera dysków. Często się to nazywa SATA Native Mode lub podobnie - trzeba ustawić na Enable.

Szybki i bardzo skuteczny sposób na naprawę Windowsa XP bez utraty danych - tzw. reinstalacja naprawcza.
    Po zatwierdzeniu licencji klawiszem F8 pokazuje się ekran z informacją, że na dysku już jest zainstalowany XP. Na tym ekranie, na dole jest napisana podpowiedź - R- naprawa (lub podobnie) wciskasz klawisz R i rozpoczyna się reinstalacja Windowsa.

Powodzenia

Niestety ten sposób już przerabiałem - nie działa - w biosie też przełączyłem na enabled , nic nie pomaga

Dodano po 14 [minuty]:

lots napisał:
    Babiarzyk napisał:

Powodzenia

Niestety ten sposób już przerabiałem - nie działa - w biosie też przełączyłem na enabled , nic nie pomaga

w trybie awaryjnym też nie można go odpalić

Dodano po 8 [minuty]:

udało mi się wejść w konsole odzyskiwania systemu , chkdsk zrobił swoje , wychodzi na to że dysk jest ok , teraz co mam dalej wklepać ?

0
  • #7 07 Sty 2009 13:30
    zajac1811
    Poziom 18  

Jak ci wyświetli co ma robić ENTER to zainstaluj system a weź tam chyba f8 lub r nie pamiętam dokładnie uruchomi ci się konsola pytająca którą instalację ma naprawić naciśnij 1 i enter następnie poprosi o hasło jeśli go nie posiadasz to nic nie wpisujesz. Następnie wpisujesz komendę CHKDSK/r i klikasz enter i czekasz

0