Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C#, drukowanie danych z bazy

06 Sty 2009 13:32 5560 6
  • Poziom 9  
    Jestem w trakcie pisania programu opartego na MS SQL i chciałbym móc drukować dane które mam zawarte w bazie. Mam na myśli drukowanie faktur, zleceń i tym podobnych rzeczy. Problem w tym, że nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Mógłbym ktoś naświetlić rozwiązanie problemu, wskazać jakiś link do materiału.

Z góry dzięki
    Pozdrawiam!
  • Poziom 31  
    Ale z czym masz problem ? Z pobraniem danych z bazy czy z ich wydrukowaniem ?
  • Poziom 9  
    ogólnie nie wiem jak to zrealizować i jak się do tego zabrać. O ile z pobraniem danych chyba jakoś sobie poradzę to przekazanie tego na kartkę będzie problemem. Chciałbym aby dane były jakoś sensownie rozłożone na stronie
  • Poziom 27  
    - Możesz się bawić w ręczne rysowanie za pomocą metod z system.drawing.
    - W visual studio 2008 masz do tego Raporty lub Crystal Reports (crystal jest płatny)
    - SQL Server ma coś takiego jak reporting services
    - Możesz skorzystać z jakiejś biblioteki służącej do raportów (poszukaj w google)
  • Poziom 31  
    Jeśli mają to być dokumenty w stylu faktur, poszedłbym w stronę generowania pdf'ów, których wygląd możesz swobodnie ustalać. Tutaj masz kilka bibliotek do tego służących.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    @szwagros

Mógłbyś podpowiedzieć coś więcej nt. generowania tych pdf-ów? Jak się do tego zabrać i od czego zacząć.

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!
  • Poziom 31  
    Niewiele podpowiem, nie miałem okazji tego używać. Ale sądzę, że do bibliotek z linku wyżej jest jakaś dokumentacja lub przykłady. Ściągnij i próbuj :)