Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozdzielenie euro - potrzebny schemat wzmacniacza.

00Jarek11 06 Jan 2009 13:34 2078 5
    00Jarek11
    Level 10  
    Witam.

Potrzebuje rozdzielić sygnał z euro złącza na 6 odbiorników TV. Potrzebny schemat jakiegoś wzmacniacza sygnału wizji na kilku tranzystorach aby zrekompensować straty sygnału przy jego rozdzielaniu.

Opis sytuacji.
    Pracownia językowa wyposażona jest w odtwarzacz dvd oraz 6 odbiorników TV na których uczestnicy kursu oglądają materiał z płyt. Do każdego z tych odbiorników TV podciągnięty jest jedynie kabel euro i zasilanie 230 V. Nie został podciągnięty kabel koncentryczny 75 ohm. Odbiorniki TV podwieszone są pod sufitem na którym położone są wyżej wymienione kable a następnie całość została zabudowana za pomocą płyt gipsowo kartonowych (sufit podwieszany). Nie ma możliwości dostania się w wolną przestrzeń pomiędzy prawdziwym sufitem (stropem) budynku a sufitem podwieszanym bez odrywania tego ostatniego aby położyć tam dodatkowy kabel 75 ohm. Taki kabel załatwiłby sprawę, tylko nie mogę go zastosować. Wtedy do odtwarzacza dvd dokładam modulator TV i rozdzielam sygnał po koncentryku na kilka TV, ale to odpada – brak tego koncentryka i nie można go w żaden sposób dołożyć, pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym się nie da a tym bardziej pociągnąć go na wierzchu po ścianach – brak zgody właścicieli placówki. Myślełem o zastosowaniu sat-findera, ale musiałbym kupić 6 kompletów (jeden nadajnik i 6 odbiorników) a to już spory wydatek a nikt tego żonie nie zwróci. Ma nauczać a jak to zrobić to już nikogo nie interesuje.
    Zastosowanie prostych rozdzielaczy jakich pełno w sklepach sprawdza się co najwyżej na 2 telewizory, przy rozdzieleniu na 3 odbiorniki sygnał jest już znacznie pogorszony. Kupowanie czegoś droższego też raczej bez sensu bo nikt tych pieniędzy mi nie odda a inwestować z własnej kasy w czyjąś placówkę nauczania to bezsens.

Jedynie co by mnie ratowało, to jakiś prosty wzmacniacz sygnału wizji zbudowany na kilku tranzystorach, który dał by wzmocnienie sygnału rekompensujące późniejsze jego straty na rozdzieleniu sygnału na kilka otv.

Miałby ktoś coś takiego?

Jarek
    lisek
    Service technician RTV
    Uzyj google i wpisz :
    rozdzielacz sygnału Euro

potem ..czytaj
    00Jarek11
    Level 10  
    A czy nie napisałem wyżej, ze takie rozdzielacze mnie ie interesują, po prostu mają wszystkie wyjścia zwarte razem i przy zastosowani ich sygnał nie nadaję się do oglądania na tych 6 odbiornikach (na 2 jeszcze ujdzie).

Dziękuję za pomoc...
    lisek
    Service technician RTV
    To to ja wiem ,ale sa wykonane na ..scalakch ..i mozna oglądać obrazy jednocześnie na wszystkich Tv.
    Nie wiem jak w PL ..może to sie nazywa rozgałeznik sygnału/ selektor
    parę lat temu były w sprzedazy
    coś ala przełaczni 1x komp > na 6x monitory