Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapowietrzona nagrzewnica - Polonez Caro Plus

grzegorz681 06 Sty 2009 15:46 4508 5
  • #1 06 Sty 2009 15:46
    grzegorz681
    Poziom 9  

Witam! Mam problem. Przyszła sroga zima więc to problem dość przykry. Silnik nagrzewa się do temperatury 90`C a w samochodzie jest zimno. Nawiew włączony dmucha tylko chłodne powietrze. Rurka do nagrzewnicy jest gorąca okropnie, ale wychodząca jest zimna. Myślę, że nagrzewnica się zapowietrzyła. Jeśli ktoś wie jak ją odpowietrzyć lub zna inną możliwa przyczynę awarii proszę o pomoc. Dodam jeszcze że w aucie były niedawno wymieniane płyny od chłodnicy na zimowe. Z góry dziękuję :D

1 5
  • #2 06 Sty 2009 16:34
    Grzesiu_K
    Poziom 12  

Może zacioł się zawór który steruje przepływem cieczy przez nagrzewnice? Sprawc czy reaguje na sterowanie pokrętłem.

0
  • #3 06 Sty 2009 18:15
    grzegorz681
    Poziom 9  

Pokrętło od sterowania jest sprawne i sprawdzone...
    Niestety usterka leży gdzie indziej...
    Może ktoś wie jak w tym modelu odpowietrzyć nagrzewnicę? :?:

1
  • #4 06 Sty 2009 18:18
    eltron
    Poziom 26  

przepłukać trzeba albo wymienić - odpowietrzenie nie da efektu.

pzdr.

0
  • #5 06 Sty 2009 18:38
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

O właśnie temat na czasie,mianowicie kolega w polonezie 1.9 diesel ma taką sytuację,że na postoju na wolnych nagrzewnica jest gorąca,a tylko ruszy samochodem to nagrzewnica robi się zimna,wymieniono juz termostat na nowy,i problem nie ustąpił.

0
  • #6 27 Maj 2009 07:33
    Łukasz R
    Poziom 10  

W plusach nie ma zaworu przed nagrzewnicą więc ten problem (często występujący we wcześniejszych modelach odpada).
    Faktycznie kolega ma najpewniej zapowietrzoną nagrzewnicę ale przyczyną nie jest wymiana płynu tylko zapewne uszczelka pod głowicą. Układ chłodzenia w Polonezie jest "samoodpowietrzalny" jeśli się nie da odpowietrzyć to pewnie cały czas dostaje gazy z tłoków, w moim doszło nawet do tego że bulgotało w zbiorniczku wyrównawczym

0