Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik cęgowy jaki żeby był dobry i nie za drogi :-)

06 Sty 2009 16:34 11930 11
  • Poziom 20  
    Witam. Potrzebny miernik cęgowy dobrej jakości do pomiaru prądów stałych i przemiennych do około 1000A. I żeby można było mierzyć częstotliwość napięcia sieciowego. Pomiar częstotliwości za pomocą przewodów i cęgów. Ostatnio kupiłem nowy miernik za 240zł ale wskazania są nie stabilne a miernik dziwnie się zachowuje. Muszę go zwrócić do sprzedawcy i kupić coś dobrego. Proszę o opinie użytkowników kto ma jaki sprzęt i jak działa w praktyce. Oczywiście cena może być wyższa w rozsądnych granicach :-) Fotki lub linki mile widziane.
  • Poziom 22  
    Z niższej półki cenowej wybrałem UT204 i używam go tylko do pomiarów DC A. Pomiar prądu jest stabilny o ile cęgami się nie rusza, poza tym miernik ma stałe przesunięcie 0.42A - trzeba zrobić tak jak w instrukcji, zmierzyć prąd, włączyć REL i obrócić cęgi - wtedy pomiar jest dokładny (albo odjąć w głowie 0.42A).

Moge się założyć, że właśnie taki Ci szwankował (cena pasuje) - cóż chinszczyna. Jak coś lepszego to chyba trzeba przygotować kwotę x2.
  • Poziom 20  
    Ale to jest miernik o zakresie 400A a ja potrzebuje do 1000A.
    Mam na oku miernik firmy SONEL CMP-1005. Cena około 600zł. Ma ktoś taki miernik???
    http://www.sonel.pl/index.php?pid=577

A ten poprzedni co oddałem to taki jak na fotce. Nie polecam. Częstotliwość tylko do 10V przez kable trzeba uważać. A ogólnie miernik się dziwnie zachowywał.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Kolego więcej konkretów :-) Typ producent jakiś link do strony dystrybutora lub producenta.
  • Poziom 20  
    A kolega obejrzał fotkę powyżej??? Kolega zaproponował AV311 a na fotce czyi ten co oddałem jest AV318 :-) Pomiar częstotliwości poprzez przewody do 10V!!! Sprzedawca jak zwracałem miernik dokładnie go sprawdził bo zdarzały się zwroty już spalonych :-( Łatwo się pomylić bo tylko w instrukcji piszę i to tak że za bardzo nie rzuca się w oczy. Po drugie może wziąć miernik ktoś co nie przeczytał dokładnie instrukcji obsługi albo zwyczajnie można zapomnieć i po jednym pomiarze miernik do kosza :-( Przy zakresie pomiaru częstotliwości powinien być napis max 10V. Ma kolega coś innego? Nie musi być link do allegro tam już szukałem i prawie nic nie znalazłem żeby był taki jak SONEL CMP-1005 tylko tańszy i dobry.

• Poziom 20  
    Fluke odpada tam ceny zaczynają się od 1000zł :-( A inne zobaczę :-)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    UT207 spełnia wymagania i można go kupić poniżej 300PLN.
  • Poziom 20  
    W instrukcji do UT207 znalazłem informację że przy pomiarze częstotliwości zabezpieczenie jest na 250V Tak że znowu za mało :-(
  • Poziom 20  
    Kyoritsu nie ma mierników cęgowych do 1000A. Mają raczej do małych prądów. Przynajmniej ja nie znalazłem takiego do 1000A.