Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson stulus color 580 zaschnięta głowica

06 Sty 2009 17:03 1810 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.

Parę dni temu ściągnąłem z regału moja stara drukarkę epsona do której mam spory zapas tuszu. Drukarka była nie używana około dwóch lat. Ściągnąłem do niej potrzebne oprogramowanie i zacząłem drukować.

Jak można się domyśleć na początku nie wyglądało to zbyt zachęcająco bywało ze oddawała pusta kartkę ale jak się dotarła zaczęła z powodzeniem drukować cale strony w kolorze. Niestety po kilku kartkach przestała drukować kolorem żółtym myślałem ze może to minie ale niestety przestała całkowicie drukować kolorem a po kilku próbach oddawała znów czyste kartki od czasu do czasu drukując dosłownie kilka kresek na czarno i na niebiesko.
    Mozę ktoś jest w stanie powiedzieć co mogło się stać i czy jest możliwość naprawienia.
  • Spec od drukarek
    Możliwe, że zapchał się lub rozłączył wężyk pompki dostarczającej tusz do głowicy albo też tusze są do niczego, bo za długo leżały. Czy włożyłeś do drukarki nowy komplet tuszy i nadal wypuszcza czyste kartki?
  • Poziom 10  
    tak włożyłem nowy tusz do drukarki. czy na pewno głowica do wymiany? kilka kartek naprawdę dobrze wydrukowała może coś trzeba przeczyścić?
    jak można sprawdzić te wężyki? próbowałem przeczyszczać ale tylko po wierzchu z grubsza
  • Spec od drukarek
    Taki nagły zanik drukowania może właśnie wskazywać na problem z pompką.
  • Poziom 10  
    Właśnie to było tak ze próbowałem z kolorowym tuszem wyjąłem go i włożyłem inny i wtedy czarny przestał działać