Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Predom-Termet G17-00-Z12-niskie ciśnienie płomienia świeczki

osaczek 06 Jan 2009 18:39 4449 4
    osaczek
    Level 11  
    Witam,

napotkałem problem bardzo małego płomienia palącego się w świeczce. Stało się to nagle. Objawy są podobne do tych gdy kończy się gaz w zwykłej zapalniczce. Efektem jest brak grzania termopary/bimetalu i nie włącza się grzanie wody.

Na razie wyczyściłem dyszę świeczki - była mocno zakurzona w środku, ale nie dało to nic. Płomień jest koloru niebieskiego. Na chwilę obecną nie mam klucza do regulacji przepływu gazu do świeczki. Dopiero wieczorem może uda mi się pożyczyć kombinerki. Nie wiem tylko czy jest sens majstrowania tym regulatorem, skoro śrubka siedzi bardzo mocno (palcami jej nie ruszę)? A może mam zadzwonić po fachowca?

Przeczytałem też w jednym z wątków, że niska temperatura może mieć wpływ na ciśnienie gazu. Być może, ale w kuchence gazowej ciśnienie gazu jest takie jak zawsze. Jedynym wyjaśnieniem mogłoby być to, że rurka doprowadzająca gaz do świeczki jest bardzo cienka.. Jeśli tak to mam czekać aż mrozy miną ?
    michcio1992
    Level 13  
    jesli oczysciłes dysze swieczki oczysc termopare a jesli dalej nie bedzie efektu wymien membrane w zespole wodnym
    osaczek
    Level 11  
    w temacie jestem trochę zielony, ale co mają termopara i membrana do niskiego ciśnienia gazu w świeczce? Nawet czysta termopara nie wygnie sie i nie wbije iglicy jeśli płomień świeczki nie będzie jej dosięgał ?

a swoją drogż gdzie szukać membrany? :)
    12gucio
    Level 20  
    Witam!
    Odkręcając wkręt zwiększysz ilość gazu do dyszy świeczki .Powinno być ok.
    osaczek
    Level 11  
    o to chodzilo, jeszce trzeba bylo przeczyscic rurke doprowadzajaca gaz do szyszy. zamykam temat.