Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ktory model pralki do 1500zł (Bosch/Siemens)?

kotperski 06 Jan 2009 19:56 5592 3
Bosch
    kotperski
    Level 10  
    Witam wszystkich!
    Chciałabym prosić o fachową poradę - muszę pilnie kupić pralkę, interesuje mnie model slim (maks. głębokość nie wieksza niż 45cm) i otwierana od przodu. Przejrzałam dokładnie wątki o pralkach, nastawiłam się na Gorenje WS43121, ale dostępność niestety jest żadna, dwa tygodnie oczekiwania to za dużo, nawet w sklepach internetowych jest fatalnie.
    Tak więc decyzja podjęta, kupię w Euro AGD. Jest na miejscu, mam po dziurki w nosie jeżdżenia i dopytywania się. W tym jednym sklepie stoją i są od ręki, w dodatku mam blisko.
    Do wyboru są pralki Boscha lub Siemensa oraz jakieś graty typu Whirpool (nigdy więcej!), Mastercook, Candy itp. Nie ma Gorenje, AEG i Electroluxa.
    Proszę o poradę, który z modeli Boscha lub Siemensa będzie mniej więcej odpowiednikiem Gorenje WS43121? Brak czujnika czystości wody oczywiście będzie zrozumiały, choć gdyby trafiła się jakaś funkcja przydatna dla alergików, to chętnie wezmę :-)
    Bajerów nie potrzebuję. Ma przyzwoicie prać i się nie psuć, ewentualnie żeby był dobry dostęp do części :-)
    Czy seria WLX lub WLF Boscha jest ok? A WS10 lub WS12 Siemensa? Nie podaję konkrentych modeli, bo po prostu wezmę ten dostępny w sklepie z poleconej przez Was serii i już.
    Ewentualnie, jakich serii/modeli obowiązkowo unikać?

Dziękuję z góry za rady i pozdrawiam!
  • Bosch
    glorb
    Level 12  
    Hmm, Siemens WS 10X36 pracuje 14 miesiąc :) Wiem że krótko, ale kupiona w listopadzie 2007. Pralka zachowuje się doskonale. Jak wyrobisz finansowo to bierz tą z 1200 obrotów (ja bym brał). Ogólnie ocena bdb.
    Jak to się ma do Gorenje to niestety nie wiem :?
    Pozdrawiam.
  • Bosch
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Funkcje przydatne dla alergików, to przede wszystkim możliwość zaprogramowania dodatkowych płukań oraz podwyższonego poziomu wody.
    kotperski
    Level 10  
    Kupiona. Bosch WLX2047KPL z Woda Plus, na razie działa. Dziękuję za wypowiedzi.