Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termotransfer - 2 pytania

06 Sty 2009 20:13 2400 10
  • Poziom 21  
    Chciałbym zapytać o coś userów wykonujących swoje płytki metodą termotranferu... a mianowicie:

-macie jakiś sposób na usunięcie tonera z laminatu po nieudanym przeprasowaniu? Bo właśnie zjeżdżam się proszkiem ściernym, łapa mnie boli :cry:

-macie jakiś dobry sposób na termotransfer żelazkiem? ;] jak długo jak ustawić... ;]

Z góry dziękuję :D
  • Poziom 15  
    Papier czy folia ? No papier ścierny to chyba dobra opcja choć ja osobiście zjeżdżam toner dremelką z druciana końcówka (szczotka) Ja na wyczucie, chwile przyprasowywuje :D
  • Poziom 14  
    Witam!

Toner świetnie schodzi przy użyciu rozpuszczalnika nitro. Co do prasowania to osobiście używam żelazka ustawionego troszkę powyżej 2 kropek na termostacie i około 15-20 sekund dociskam wydruk, a następnie poprzez grubą ścierkę dociskam wszystko palcem, szczególnie brzegi. Jak wystygnie to całość odmaczam kilka minut w letniej wodzie i ściągam papier.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Folia TES 200,

Piotrek, po dociśnięciu żelazkiem ścieżki zaczynają się rozlewać..., a ja za to chłodzę w zamrażalniku...
  • Poziom 14  
    Digitron napisał:
    Piotrek, po dociśnięciu żelazkiem ścieżki zaczynają się rozlewać..., a ja za to chłodzę w zamrażalniku...

Może spróbować ustawić trochę mniejsze nasycenie toneru w drukarce,

pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Hehe, za 2 razem wyszło... trochę niezawodnego lakieru do panzokci i już się trawi w kuwecie...
  • Poziom 10  
    Przetestowałem odmakanie papieru po wyprasowaniu i najlepszy sposób 10% ocet 15-20 minut i niema śladu po papierze :)
  • Poziom 16  
    Witam .Jeżeli chodzi o płytkę drukowaną to robię je na dwa sposoby :
    1 -wydruk na papierze kredowym na drukarce laserowej (ważne oby papier był śliski ) (laminat wyczyszczony bądz rozpuszczalnikiem albo spirytusem ) , żelazko w okolicach 160-180 stopni i prasuje do momentu jak widać że na papierze obrys ścieżek ,bądż jak papier stanie się lekko żółtawy (prasuje ok 10-15 minut w zależności jak duża jest płytka) .Następnie do wody na jakiś czas , pużniej odrywam powoli z jednego dowolnego roga .Koniuszkami palców można pozbyć się resztki papieru jaka zostaje ,albo gąbeczką na mokro.gdy dobrze naprasowaliśmy to nawet ciężko jest ten toner zetrzeć także nie ma się co obawiać że jakaś ścieżka nam zejdzie.
    A potem do wytrawiacza .
    2 -wydruk na folii do drukarek laserowych ,dobrze wyczyszczony laminat.Ustawiamy temperature w okolicach 170 stopni na żelasku. Kładziemy na oczyszczony laminat wyciety wydruk z folii następnie na to z jakiejś gazety cienki papier , przykładamy na chwile żelazko i podnosimy ten cienki papier i patrzymy czy nam się czasem coś nie przemieściło i prasujemy podnosząc czasami kartkę i patrząc co się dzieje z folią (jak za duza temperatura może się nam pomarszczyć) ,czy się nie przemieściła i prasujemy jakiś czas "na oko" w zależności jak jest duża płytka.Dobrze ustawiona temperatura nie spowoduje nam rozmytego druku.Potem ,jak płytka jeszcze gorąca ,płaskimi pod kran z zimną wodą i tak chłodzimy 0,2 -1,2 minuty, łapiemy za jeden róg i powoli zdejmujemy folie (zaznaczam powoli).Gdyby stało się tak że gdzieś nam toner nie przeszedł na płytkę to polecam wykałaczkę i lakier do paznokci. Płytka gotowa .W załączniku gotowa płytka wykonana metodą 2 .

.
  • Poziom 17  
    Witam
    Ja do termotransferu zrobiłem sobie płytę aluminiową grubości 10mm i wielkości ponad A4, przymocowałem od spodu grzałkę od prodiża i regulator bimetaliczny od żelazka temperatura 155 C. Papier najlepiej wałkować powoli silikonowym wałkiem aż wyjdzie powietrze spod papieru ( nie przemieszcza scieżek i nie rozplaszcza jak po żelazku ), moczę w occie i samo odchodzi.