Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyważarka Hofmann ERP -instrukcja obsługi

caahir 06 Jan 2009 20:35 9495 4
 • #1
  caahir
  Level 13  
  Witam. Czy ktoś posiada instrukcję obsługi (wyważania) za pomocą tej wyważarki lub mógłby opisać sposób w jaki wyważa się koła za pomocą tej wyważarki. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 • #2
  heli
  Level 12  
  Witam ! Podpinam sie pod temat chociaż poszukuję instrukcji do Hofmann Geodyna 45 i nie chodzi mi w zasadzie o samą instrukcję wyważania jak o instrukcję kalibracji choć oba tematy są mile widziane, myślę że podejdą instrukcje od innych typów Geodyny które mają parametry koła ustawiane za pomocą kręconych gałeczek. Pozdrawiam
 • #3
  caahir
  Level 13  
  Załącz zdjęcie swojej wyważarki, lub napisz ile jest pokręteł do ustawiania danych dla wyważanego koła, ile wskaźników wychyłowych jest w tej wyważarce, czy z boku znajduje się tarcza z podziałką kątową. Do swojej miałem dołączoną instrukcję po niemiecku, którą "przetłumaczyłem" za pomocą google translatora, a dokładnie sposób wyważania. Wyważałem koła do swoich samochodów postępując zgodnie z tym i wydaje mi się że zostały wyważone dokładnie ponieważ wcześniej odczuwało się bicie kół chociaż były wyważane w październiku na gadającej maszynie. Nie robiłem żadnej kalibracji chociaż wydaje mi się, że w instrukcji podany jest sposób jej przeprowadzania ale pewny nie jestem.
 • #4
  heli
  Level 12  
  Wyważarka Hofmann ERP -instrukcja obsługi

  Wyważarka Hofmann ERP -instrukcja obsługi  Zamieszczam oczywiście zdjęcia i dodam, że jest to wyważarka z wyświetlaczem, nie zauważyłem na niej za to nic co przypominałoby podziałkę kątową, ma trzy opcje wyważania (stalowe + 2 programy alu), możliwość wprowadzenia odsadzenia koła za pomocą odchylanego ramienia.
 • #5
  caahir
  Level 13  
  Witam znalazłem podobny temat na elektrodzie i w nim zamieszczony jest link do strony z instrukcją obsługi i kodami błędów. Przeglądałem pobieżnie i jest tam opisany sposób kalibracji, ale instrukcja jest w języku angielskim. Oto link https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic918760.html