Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyważarka Hofmann ERP -instrukcja obsługi

06 Jan 2009 20:35 8631 4
  • Level 13  
    Witam. Czy ktoś posiada instrukcję obsługi (wyważania) za pomocą tej wyważarki lub mógłby opisać sposób w jaki wyważa się koła za pomocą tej wyważarki. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 12  
    Witam ! Podpinam sie pod temat chociaż poszukuję instrukcji do Hofmann Geodyna 45 i nie chodzi mi w zasadzie o samą instrukcję wyważania jak o instrukcję kalibracji choć oba tematy są mile widziane, myślę że podejdą instrukcje od innych typów Geodyny które mają parametry koła ustawiane za pomocą kręconych gałeczek. Pozdrawiam
  • Level 13  
    Załącz zdjęcie swojej wyważarki, lub napisz ile jest pokręteł do ustawiania danych dla wyważanego koła, ile wskaźników wychyłowych jest w tej wyważarce, czy z boku znajduje się tarcza z podziałką kątową. Do swojej miałem dołączoną instrukcję po niemiecku, którą "przetłumaczyłem" za pomocą google translatora, a dokładnie sposób wyważania. Wyważałem koła do swoich samochodów postępując zgodnie z tym i wydaje mi się że zostały wyważone dokładnie ponieważ wcześniej odczuwało się bicie kół chociaż były wyważane w październiku na gadającej maszynie. Nie robiłem żadnej kalibracji chociaż wydaje mi się, że w instrukcji podany jest sposób jej przeprowadzania ale pewny nie jestem.
  • Level 12  

Zamieszczam oczywiście zdjęcia i dodam, że jest to wyważarka z wyświetlaczem, nie zauważyłem na niej za to nic co przypominałoby podziałkę kątową, ma trzy opcje wyważania (stalowe + 2 programy alu), możliwość wprowadzenia odsadzenia koła za pomocą odchylanego ramienia.
  • Level 13  
    Witam znalazłem podobny temat na elektrodzie i w nim zamieszczony jest link do strony z instrukcją obsługi i kodami błędów. Przeglądałem pobieżnie i jest tam opisany sposób kalibracji, ale instrukcja jest w języku angielskim. Oto link https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic918760.html