Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z piecem co na gaz GCO 21-02

06 Sty 2009 21:42 1872 4
  • Poziom 2  
    Witam kolegów.Jak w temacie tzn. piec jest już stary ale jak mówią był jary.Co może być przyczyną tego,że jak wyłącza się piec czujnikiem temperatury to powinien się wyłączyć gazowy palnik głowny a po kilku sekundach pompa.U mnie jest odwrotnie.Najpierw wyłancza się pompa a przez kilka sekund pali się jeszcze gaz i aż "syczy"z ciepła.Jeżeli piec wyłączam wyłącznikiem przy piecu a temp.powietrza jest ustawiona na max to jest wszystko prawidłowo.Jak dzwonię do serwisantów termetu to mi odpowiadają,że piec jest już staary i się dziwią że to działało.Co może być przyczyną takiego stanu.Ze strachu że "coś" się może stać pieca na razie nie używam.HELP
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    A czy zmienialeś gniazdko elektryczne lub wtyczkę? Czy przerabiałeś instalację elektryczną w domu?
  • Poziom 2  
    Nie przerabiałem nic.I wydaje mi się,że mam to już od dłuższego czasu bo przepaliła mi się w święta nagrzewnica.I podejrzewam,że to mogło być przyczyną.A nie sprawdzałem czujnika powietrza przy piecu tylko tam,gdzie jest zamontowany.Teraz "tę awarię" odkryłem całkowicie przypadkowo.
  • Poziom 10  
    Witam. Jeśli to jeszcze aktualne, w co śmiem powątpiewać to zacina Ci się elektromagnes z prawej strony pieca. Możesz go rozebrać (woda nie będzie lecieć) i przeczyścić. To on powinien pierwszy puścić, a że jest napewno brudny to się blokuje. Pozdrawiam. Mirosław Łopacki
  • Poziom 14  
    Witam! Teraz to już pewnie nie aktualne ale dla potomnych uważam, że w takim przypadku należy wymienić kondensator 100uF/400V na płytce w zespole sterowniczym. Miałem tak samo i pomogło.