Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofala wybija bezpieczniki

06 Sty 2009 22:07 3008 6
  • Poziom 9  
    Niestety nie zapisałem modelu mikrofali ale jest to z tych "no name", Problem polega na tym że po zagrzaniu przez ustawiony czas (wszystko działa bez zarzutu) kuchenka robi "dzyń" (zwykły mechaniczny programator) i się wyłącza. W momencie otwierania drzwi wywala bezpiecznik(S16), nawet światełko sie nie zapala!(żeby można było je podejrzewać o wywalanie). Dzieje się tak raz na czas a środek przejrzałem na wszystkie sposoby i nic nie widać. Moze Ktoś z Szanownych Kolegów spotkał się z takimi cudami?
  • Specjalista AGD
    Uszkodzony jeden z trzech mikrowyłączników znajdujących się przy drzwiach kuchenki. Sprawdź dokładnie.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    jeśli włączniki będą dobre co sprawdzisz omomierzem, to może wystarczyć ich regulacja/całej ich listwy/
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Uszkodzony,albo nie wyregulowany wyłącznik monitorujący-ten od którego odchodzi najwięcej przewodów.
  • Poziom 9  
    Już jutro zabieram się za te wyłączniki. Wątpliwość mam tylko skoro są to wyłączniki zwierno rozwierne więc nawet ich uszkodzenie polegające na trwałym zwarciu nie powinny powodować przepływu większego prądu który mógłby wywalać bezpieczniki. Ale nie będę mędrkował tylko najpierw sprawdzę to na co Koledzy zwrócili uwagę. Dzięki za podpowiedź
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Miałem to samo w SHARP'ie.
    Tak jak wszyscy napisali problem jest z mikrowyłącznikami.
    Bezpieczniki wywala jak styki otworza sie w nieodpowiedniej kolejności.
    A dzieje sie tak tylko czasami, dlatego ze roznie otwierasz drzwiczki.
    Raz je podniesiesz troche do gory przed otwarciem, a raz nie.
  • Poziom 9  
    Strzał w dychę. ponaciągałem te mikropstryczki i teraz działa oki. Dzięki za pomoc