Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop konfiguracja jak?

Rysiek.K 31 Mar 2004 07:20 1563 12
  • #1 31 Mar 2004 07:20
    Rysiek.K
    Poziom 14  

Ostatnio nabyłem laptopa troche zajechanego. Nigdy nie używałem laptopów więc mam pytanie
    1. naciskam np. klawisz "S" a pojawia sie "es." to pewnie problem z konfiguracją klawiatóry, ale jak ją skonfigórować?
    2. Jak sie wchodzi do setapu? klawisz f2 ani del nie działa

Z góry dziękuję za pomoc

0 12
  • #2 31 Mar 2004 07:50
    MichałK
    Poziom 12  

jeśli przy wciśnięciu jednego klawisza na klawiaturze wyświetla ci kilka znaków to najczęściej przyczyną jest zabrudzenie klawiatury lub połączenie tasiemki klawiatury z płytą główną.
    Spróbój wejść do BIOS-a za pomocą F10 lub F12.

0
  • #3 31 Mar 2004 09:17
    paszczak
    Poziom 13  

W starszych laptopach, żeby wejść do setupu trzeba mieć specjalną dyskietkę. Pliki do stworzenia takiej dyskietki ściągniesz ze strony internetowej producenta. A jaki to laptop?

0
  • #4 31 Mar 2004 09:28
    tarnowski
    Poziom 22  

Sprawdź czy na zewnętrznej lub jesli masz wirtualną(XP) klawiaturze jest ten sam efekt

0
  • #5 31 Mar 2004 10:22
    Rysiek.K
    Poziom 14  

jest to laptop Toshiba 200cd satellite

0
  • #7 31 Mar 2004 21:34
    esiox
    Poziom 21  

Rysiek.K napisał:
    Ostatnio nabyłem laptopa troche zajechanego. Nigdy nie używałem laptopów więc mam pytanie
    1. naciskam np. klawisz "S" a pojawia się "es." to pewnie problem z konfiguracją klawiatóry, ale jak ją skonfigórować?
    2. Jak się wchodzi do setapu? klawisz f2 ani del nie działa

Z góry dziękuję za pomoc

Ad2.Setup znacz BIOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0
  • #8 31 Mar 2004 23:47
    Adam Smużyński
    Poziom 15  

Witam.
    Prawdopodobna przyczyna problemów to raczej zwarty na stałe któryś z przycisków klawiatury - może Fn lub któryś z F1 do F12 a może Ctrl lub Alt. rzeba sprawdzić wszystkie gumki i czy wszystkie klawisze chodzą miękko czy któryś jest "sztywny" (nie ugina się tak jak inne) t to będzie prawdopodobnie ten. Może to byc także uszkodzeona taśma do złącza w MB notebooka tak jak to sugeruje któryś z poprzednich kolegów. Jeśli chcesz wyeliminować kontroler to odepnij tą klawiaturę i podłącz zewnętrzną pod port PS2 - jeśli nadal ten sam efekt to znaczy że masz problem.
    Pozdrawiam
    P.S. Sprawdź czy klawiatura nie jest wciśnięta (wgięta) po wymontowaniu jej z notebooka - może coś na nią spadło?

0
  • #9 31 Mar 2004 23:53
    paszczak
    Poziom 13  

Ludzie, RTFM !!!
    Przecież producent pisze na swojej stronie internetowej, że do setupu wchodzi się za pomocą dyskietki, a Wy tu o wygiętych klawiaturach... 8O

0
  • #10 01 Kwi 2004 01:32
    Adam Smużyński
    Poziom 15  

Piszę co wiem - miałem w naprawie kilka notebooków z takim uszkodzeniem - zwarta była folia lub wciśnięty na stałe klawisz. Prócz jednej wszystkie naprawiłem.
    pozdrowienia dla kolegi Paszczak

0
  • #11 01 Kwi 2004 12:20
    paszczak
    Poziom 13  

Adam: Ja rozumiem, ale W TYM KONKRETNYM PRZYPADKU sam producent twierdzi, że nie da się wejść do setupu przez naciśnięcie klawisza, tylko przy pomocy dyskietki, więc dywagacje na temat sprawności klawiatury nie mają racji bytu, jak sądzę.
    Poza tym - sam miałem takiego laptopa, co prawda Compaq 486, ale w nim też NIE DA SIĘ wejść do setupu przy użyciu klawiatury, potrzebna jest dyskietka.

Pozdrawiam
    Paszczak

0
  • #12 06 Kwi 2004 07:57
    Rysiek.K
    Poziom 14  

Macie rację to była uszkodzona klawka wczoraj po żmudnym jej rozebraniu na części pierwsze udało sie ją naprawić

0
  • #13 06 Kwi 2004 09:55
    Adam Smużyński
    Poziom 15  

Witam.
    Więc jednak serwis miał rację. Nie klej jej super glue - najczęściej podcieka i skleja wszystko. Jeśli ma końcówki "nitowane" tzn rozpłaszczone na ciepło kołeczki trzymające spód z górą to spróbuj zrobić tak samo ale uważaj - trzeci raz nie złożysz tak klawiatury.
    Powodzenia

0