Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EW1110T - nie grzeje wody

kabusia 06 Jan 2009 23:51 4318 4
 • #1
  kabusia
  Level 11  
  Moja pralka przestała grzać wodę na każdym programie. Pokrętło do regulacji temperatury jest ustawione na 60 C. Sprawdziłem grzałkę omomierzem i jest sprawna, kolejnym krokiem którym wykonałem to sprawdzenie napięcia na zaciskach i nie ma tam żadnego napięcia (na początku pobierania wody, i jeszcze sprawdziłem podczas programu). Czy to jest wina programatora, a może jakiś czujnik odpowiedzialny za to moje zmartwienie ?
 • Helpful post
  #2
  colcolcol
  Home appliances specialist
  Grzałka powinna mieć około 28 omów, bez zwarcia do masy, podłączona po za układem pralki powinna pobierać od 7,5 do 9 amperów, rozumiem, ze to sprawdziłes i jest OK, możliwe, że uszkodzony jest czujnik temperatury (wielkości nakrętki od "wyborowej" z dwoma przewodami) lub przekażnik (zimne luty, wypalenia na module)
 • #3
  kabusia
  Level 11  
  Ten czujnik znajduje się w gumowej rurze która odprowadza wode z bębna ???

  Dodano po 1 [minuty]:

  Na module nie widać żadnych miejsc które mogły by być podejrzane.
 • #4
  kabusia
  Level 11  
  Wyczekałem się na czujnik temperatury zamówiony w serwisie i zainstalowałem go w mojej pralce, ucieszony że w końcu wypiorę jakiegoś ciucha, a tu mała niespodzianka pralka dalej nie grzeje wody. Może to być jeszcze termostat ?? jeżeli tak to jak mogę go sprawdzić czy jest sprawny. do termostatu dochodzi pięć kabelków z czego 3 są czerwone a 2 pozostałe koloru pomarańczowego
 • #5
  DyziuKD
  Level 2  
  Miałem też z tym kiedyś problem. żona podejrzewała że pralka nie grzeje wody. Rozkręciłem i stwierdziłem to samo co Ty że niby wszystko jest w porządku ale na początku programu nie stwierdzałem że grzałka grzeje.
  Był też u mnie specjalista i nie mógł znaleźć usterki. Nie mógł znaleźć bo wszystko było w porządku. Może to głupie co piszę ale daj tej pralce dłuższą chwilę i otwórz ją pod koniec cyklu prania. U mnie się okazało że jednak grzeje i wszystko jest ok.