Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER TRAVELMATE 4150 zapala się dioda od hdd

07 Sty 2009 07:54 932 2
  • Poziom 10  
    witam.
    Mam laptopa ACER TRAVELMATE 4150 problem był taki że zapalały się tylko diodki, nic nie było na ekranie, i gasł. Otworzyłem laptopa i zobaczyłem, że dwie śrubki od radiatora procesora się wykręciły i nie było chłodzenia. Przymocowałem wszystko jak należy i po włączeniu laptop uruchomił się normalnie pokazał się ekran ACER, bios zaczął się ładować po czym zgasł. Po próbie ponownego włączenia zapala się na chwilę diodka od hdd, wentylator na chwilkę się ruszy ( dygnie ) i nic.
    Może ktoś ma pomysł? Słyszałem, że podobno to przetwornica procesora, czy ktoś może wie gdzie ten element siedzi?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 13  
    Witam, ktoś może uznać że nie mam racji. Jeżeli masz dostęp do bateri na płycie głównej to wyjmij ją. Zrób zwarcie na stykach od gniazda bateri jakim przedmiotem metalowym a następnie włóż baterię. Być może to pomoże. Co do przetwornicy to zalezy jak długo Twój laptop pracował w takim stanie. Ale powiem Ci że to nie powinno mieć aż tak dużego wpływu. Procesor jeżeli się przegrzeje to po prostu wyłączy żeby nie uszkodzić CPU.
  • Poziom 10  
    witam.
    płyta odesłana do serwisu brak możliwości naprawy. Podobno za mocno powyginana. Przelutowanie chipsetu nie dało efektu. złom.
    zamykam temat.