Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca Fujitsu Siemens - podświetlanie

grzesFox 07 Sty 2009 08:34 1476 4
  • #1 07 Sty 2009 08:34
    grzesFox
    Poziom 11  

witam

Mam problem z podświetlaniem matrycy w moim laptopie (Fujitsu Siemens). Problem polega na tym, że nie zapala się podświetlanie matrycy. Zdarza się to niezbyt często np raz na 20 uruchomień komputera. Jeśli jest brak podświetlenia czasami wystarczy wyłączyć (czasami kilkakrotnie) komputer i ponownie go uruchomić bez poruszania matrycą. Kilka razy miałem przypadek kiedy to po uruchomieniu komputera i braku podświetlenia, podświetlenie włączyło się samo... ten przypadek obrazuje film :

Matryca Fujitsu Siemens - podświetlanie

Co może być przyczyną takiego zachowania się matrycy? Czy jest to wina sterowników?

Pozdrawiam

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 07 Sty 2009 12:18
    Zygik
    Poziom 20  

Witam!Należy sprawdzić czy nie ma zimnych lutów w inverterach.Może być równie dobrze lużny kabelek we wtyku zasilania którejś ze świetlówek.Ale żeby to sprawdzić trzeba rozebrać obudowę matrycy .Pozdr,

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Sty 2009 14:19
    grzesFox
    Poziom 11  

Tak tylko jest pewien problem: komp jest na gwarancji. Już raz go wysłałem do naprawy - trzymali go 2 tygodnie i stwierdzili że wszystko jest OK. I właśnie chciałem zapytać czy jest możliwe, że to stery mogą coś mieszać??? Usterka ta pojawia się nieregularnie... i zazwyczaj jak komp jest w naprawie to wszystko działa.

pozdr

0
  • #4 07 Sty 2009 21:07
    Zygik
    Poziom 20  

Witam!Proponuję załączyć film.Moim zdaniem odpowiedzialny serwis naprawi go .W tym wypadku za brak podświetlenia moim zdaniem jest odpowiedzialny układ jak pisałem w pierwszej odpowiedzi.Pozdr,

0
  • #5 08 Sty 2009 13:02
    Jan Leśniak
    Poziom 18  

Żaden układ w tym przypadku nie jest winien temu, co dzieje się z podświetlaniem.
    Po pierwsze -należy sprawdzić , czy wtyk świetlówki jest dobrze wciśnięty w gniazdo w inwerterze jak również przewody lub taśma wpinane w inweter
    po drugie - uszkodzony może być / przerwany / któryś z przewodów idących z płyty głównej do inwertera, zazwyczaj w miejscu zginania między klapą matrycy a płytą lub jeżeli jest w tym laptopie taśma zasilająca inwerter- bo nie piszesz o tym- występują pęknięcia napylonych ścieżek w miejscu wpięcia taśmy do inwertera. Jeżeli laptop jest na gwarancji to proste, że trzeba go dać do serwisu lub reklamować sprzęt u sprzedawcy.
    Usterka o której piszesz jest nagminna w tych laptopach / FS /

0