Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane, 1.9TD - problemy ze swiaca zarowa

collapse 07 Sty 2009 09:46 4620 4
  • Poziom 1  
    witam,

po jakis 15 min jazdy (silnik rozgrzany, zero problemow, jazda ok 80 km/h) zapalila mi sie kotrolka swiecy zarowej, a moc silnika zaczela spadac. Moglem jechac .. ale max na 2 biegu ...w porywach do 3. Kontrolka swiec zarowych palila sie wlasciwie caly czas.

Czy te objawy mogly byc spowodowane niska temperatura (-18C) .. i kiedy sie ociepli pwinno byc ok, czy moze po prostu padla mi swieca i trzeba ja zminic?

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
  • Poziom 42  
    Nie temperatura i nie świeca, silnik pracuje awaryjnie. Diagnostyka prawdę Ci powie.
  • Poziom 10  
    najpierw zmień paliwo na zimowe wymień wszystkie świece żarowe na nowe a potem komp-serwisowy
  • Poziom 1  
    Witam

Panowie mam podobny problem (silnik jak w temacie) mruga przez chwile kontrolka od świec żarowych a do tego praktycznie na stałe zaświeciła sie kwadratowa, pomarańczowa kontrolka z zygzakiem w środku. Silnik pracuje wtedy nierówno "klekocze", niema mocy, nieznacznie dymi. Jeden z wtrysków " pierwszy od lewej" ma nieznaczny wyciek, ale do tej pory nie maiało to żadnego wpływu na prace silnika od kiedy go mam czyli jakiś rok. Dodam że po zgaśnięciu kontrolek niepokojące objawy ustępują i przez chwile silnik pracuje normalnie. 1tyś temu była wymiana filtrów paliwa i powietrza, oleju. Świece wymienione przed zimą " ok 5 tyś km" turbina 2m po regeneracji, pompa wody 5m nowa.
  • Użytkownik usunął konto