Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa Romeo 2.4 JTD zaswiecila sie kontrolka wtrysku

07 Sty 2009 11:28 5181 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Mialem juz kiedys problem z czujnikiem wtrysku na listwie i go wymienilem,teraz jest sytuacja taka,ze wczoraj wracajac do domu nagle zaswiecila mi sie kontrolka wtrysku,samochod jedzie i odpala normalnie,ale nie wiem,czy moge nim jezdzic,czy lepiej jechac do mechanika odrazu.Niema problemu z zapalaniem,ani z jazda,ale tak jak juz pisalem,ze kiedys ten czujnik wymienialem i boje sie,ze teraz to cos powazniejszego.Ostatnio stal chwile na duzym mrozie i nie wiem,czy to moze byc w jakis sposob powiazane.Zostawilem go na noc w garazu i dzis rano nadal sie swieci kontrolka.bardzo prosze o porade,czy moge nim jeszcze pojezdzic,czy nie ryzykowac.Moze ktos mial cos takiego i wie jaka moze byc diagnoza.Z gory dziekuje
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Diagnostyka komputerowa i będzie wszystko jasne.
  • Poziom 9  
    Tak,

Wiem,ze diagnostyka napewno zadziala,ale moge to dopiero zrobic za dwa tyg.dlatego pytanie,czy ktos mial podobna sytuacje i szczerze moze powiedziec,ze skoro odpala to dwa tyg bedzie mozna jeszcze pojezdzic..Z gory dziekuje.
  • Poziom 20  
    Równie dobrze można powróżyć z fusów czy się co stanie. A co jak łapie byka z synchronizacji czujników wału i górnego rozrządu bo sie pasek luzuje i sie fazy nie pokrywają? Trzeba diagnostyki aby wiedzieć w którym miejscu go boli.
  • Poziom 9  
    Witam.

Sprawa miala sie nastepujaco.w zimie dostalo sie troche wody do paliwa i dlatego tak to sie zachowywalo.Dlatego radze uwazac,co i jak sie wlewa.Usterka sama zniknela wraz z benzyna.Pozdrawiam i dzieki za pomoc.