Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 99 - problem z czujnikami zamykania drzwi

toom1 07 Jan 2009 12:48 5579 2
    toom1
    Level 1  
    Samochód Renault Laguna 1999 r. 2.0 16V RTi (po liftingu)
    Mam problem najprawdopodobniej z czujnikiem domykania drzwi. Po domknięciu drzwi nie gaśnie oświetlenie kabiny a po zamknięciu zamków z kluczyka (centralny zamek) dostaje sygnał akustyczny (pikanie ok. 30s) sygnalizujący niedomknięte drzwi. Oczywiście wszystkie drzwi oraz klapa bagażnika i maska są wtedy zamknięte. Sprawdzałem jedynie klapę bagażnika - po zamknięciu gaśnie w nim światło wiec chyba działa dobrze.
    Nie wiem gdzie znajdują sie czujniki w drzwiach wiec za bardzo nie wiem gdzie szukać problemu. Do tego przy -15 na termometrze i krótkim dniem pewnie zajęło by mi to sporo czasu.
    Może miał ktoś podobny przypadek lub ma jakieś sugestie gdzie szukać rozwiązania mojego problemu ?

Oczywiście po pojawieniu sie problemu z czujnikiem alarm zaczął sie sam włączać.
    Krzysi0
    VIP Meritorious for electroda.pl
    O ile pamiętam to w zamkach są switche.
    budmiller
    Level 14  
    Mikrowłączniki są w zamkach trzeba rozebrać boczek w drzwiach przy obecnych warunkach pogodowych bez ogrzewanego garażu się nie obejdzie możesz połamać plastikowe zaczepy więcej informacji znajdziesz na www.renaultlaguna.pl