Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 99 - problem z czujnikami zamykania drzwi

toom1 07 Sty 2009 12:48 4958 2
  • #1 07 Sty 2009 12:48
    toom1
    Poziom 1  

Samochód Renault Laguna 1999 r. 2.0 16V RTi (po liftingu)
    Mam problem najprawdopodobniej z czujnikiem domykania drzwi. Po domknięciu drzwi nie gaśnie oświetlenie kabiny a po zamknięciu zamków z kluczyka (centralny zamek) dostaje sygnał akustyczny (pikanie ok. 30s) sygnalizujący niedomknięte drzwi. Oczywiście wszystkie drzwi oraz klapa bagażnika i maska są wtedy zamknięte. Sprawdzałem jedynie klapę bagażnika - po zamknięciu gaśnie w nim światło wiec chyba działa dobrze.
    Nie wiem gdzie znajdują sie czujniki w drzwiach wiec za bardzo nie wiem gdzie szukać problemu. Do tego przy -15 na termometrze i krótkim dniem pewnie zajęło by mi to sporo czasu.
    Może miał ktoś podobny przypadek lub ma jakieś sugestie gdzie szukać rozwiązania mojego problemu ?

Oczywiście po pojawieniu sie problemu z czujnikiem alarm zaczął sie sam włączać.

0 2
  • #2 07 Sty 2009 12:56
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

O ile pamiętam to w zamkach są switche.

0
  • #3 07 Sty 2009 15:40
    budmiller
    Poziom 14  

Mikrowłączniki są w zamkach trzeba rozebrać boczek w drzwiach przy obecnych warunkach pogodowych bez ogrzewanego garażu się nie obejdzie możesz połamać plastikowe zaczepy więcej informacji znajdziesz na www.renaultlaguna.pl

0