Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka whirlpool ADP4420- cały czas wypompowuje wodę

agdom3 07 Jan 2009 13:23 7446 4
 • #1
  agdom3
  Level 15  
  jak w temacie , zmywarka cały czas wypompowuje wodę. Wyczyściłem juz sitko hydrostatu, posprawdzane triaki na module ( nie maja zwarcia )
  Może ktoś wie czego jeszcze szukać ??
 • Helpful post
  #2
  colcolcol
  Home appliances specialist
  To może być wynik działania aquastop: sprawdź czy woda znajduje sie na spodzie zmywarki, pokruszony (zjedzony przez gryzonie) pływak ze styropianu nie powinien uruchamiać mikrowyłącznika . Jeżeli jest wyciek to trzeba go zlokalizować bo samo wytarcie spodu obudowy nie wystarczy na długo. Często przyczyną jest cieknąca pompa myjąca.
 • #3
  agdom3
  Level 15  
  Ok ale gdzie szukac tego aquastop ? Wiem że w pralkach Amica coś takiego jest ale w tym przypadku chyba raczej nie ma, jest tylko blacha od spodu. Chyba że w komorze zmywarki jest coś takiego ale w którym miejscu ???
 • Helpful post
  #4
  colcolcol
  Home appliances specialist
  Większość nowych zmywarek (i starszych) posiada to zabezpieczenie , w Whirlpool jest umieszczona właśnie na tej blasze, przykręcona małym wkrętem, wyglądem przypomina to z Amica. Nie dysponuję żadnymi serwisówkami ale brak aquastopu w Twojej da mi do myślenia: czego jeszcze klienci whirpoola nie mają w swoich sprzętach :)
 • #5
  Jasxx
  Level 21  
  F2 - wyciek wody do miski ściekowej.
  F11 - wada wyłącznika membranowego.

  Twoja zmywarka raczej nie bedzie miała F2 bo w misce ściekowej nie ma czujnika obecności wody. Proponuję więc jeszcze raz sprawdzić wyłącznik membranowy, który cały czas sygnalizuje obecność wody w zmywarce.