Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka whirlpool ADP4420- cały czas wypompowuje wodę

07 Sty 2009 13:23 5307 4
  • Poziom 15  
    jak w temacie , zmywarka cały czas wypompowuje wodę. Wyczyściłem juz sitko hydrostatu, posprawdzane triaki na module ( nie maja zwarcia )
    Może ktoś wie czego jeszcze szukać ??
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    To może być wynik działania aquastop: sprawdź czy woda znajduje sie na spodzie zmywarki, pokruszony (zjedzony przez gryzonie) pływak ze styropianu nie powinien uruchamiać mikrowyłącznika . Jeżeli jest wyciek to trzeba go zlokalizować bo samo wytarcie spodu obudowy nie wystarczy na długo. Często przyczyną jest cieknąca pompa myjąca.
  • Poziom 15  
    Ok ale gdzie szukac tego aquastop ? Wiem że w pralkach Amica coś takiego jest ale w tym przypadku chyba raczej nie ma, jest tylko blacha od spodu. Chyba że w komorze zmywarki jest coś takiego ale w którym miejscu ???
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Większość nowych zmywarek (i starszych) posiada to zabezpieczenie , w Whirlpool jest umieszczona właśnie na tej blasze, przykręcona małym wkrętem, wyglądem przypomina to z Amica. Nie dysponuję żadnymi serwisówkami ale brak aquastopu w Twojej da mi do myślenia: czego jeszcze klienci whirpoola nie mają w swoich sprzętach :)
  • Poziom 21  
    F2 - wyciek wody do miski ściekowej.
    F11 - wada wyłącznika membranowego.

Twoja zmywarka raczej nie bedzie miała F2 bo w misce ściekowej nie ma czujnika obecności wody. Proponuję więc jeszcze raz sprawdzić wyłącznik membranowy, który cały czas sygnalizuje obecność wody w zmywarce.