Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przegrzewający się układ zasilania, Clevo M350C

Aniakwiat 07 Jan 2009 15:28 1561 4
    Aniakwiat
    Level 10  
    Witam,

Wcześniejsze perypetie opisane są tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1162344.html

W skrócie. Przed wymianą układu zasilającego grzał się element zaznaczony na czerwono. Po wymianie jakiś czas wszystko wydawało się działać poprawnie.

Na chwilę obecną wygląda to tak jednak trochę inaczej.

Po pierwsze, jeżeli podłączy się do laptopa zasilanie (bateria wyjęta), grzeje się element zaznaczony na niebiesko, a z zasilacza dochodzą ni to trzaski ni to piski, czasem cichsze, czasem głośniejsze.

Jeżeli podłączona jest bateria i zasilanie to grzeje się element oznaczony na żółto.

Przegrzewający się układ zasilania, Clevo M350C

Moje pytanie brzmi, czy układ zasilający powinien się grzać jeżeli komputer jest wyłączony? Dwa, czy te piski to "normalne" zachowanie. Jeżeli nie, co może być tego przyczyną?

Laptop: Clevo M350C.

Aha, i jeszcze jedno. Na elementach oznaczonych na biało, czy też raczej lutach znajduje się brązowawy osad. Czy to jest normalne?

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.
    Następne naruszenie tego punktu to automatyczne skazanie się na uzyskanie ostrzeżenia....
    [K!lleR]
    Aniakwiat
    Level 10  
    Doprecyzuje może pytanie ;)

Czy to normalne, że cewka zaznaczona na niebiesko nagrzewa się przy wyłączonym laptopie? Co może to powodować?

I druga sprawa. Napięcie po podłączeniu zasilacza wynosi 20V, jednakże jak podłączy się baterie zaczyna oscylować, tzn. następuje skokowy spadek napięcia do 15V co jakieś 2-3 sekundy, no i piszczy.
    fusse
    Level 10  
    te piszczenie to sa piski z cewek na 100% sa ta bardzo wysokie tony. jedni je slysza inni nie, im czlowiek starszy tym mniej ich slyszy. poczytaj na necie o piszczacych cewkach. cos tam pamietam ,ze chyba woskiem sie je zalewalo,wtedy nie piszczaly. a na reszte pytan nie potrafie odpowiedziec..

Otrzymuje kolega upomnienie słowne.
    Proszę poprawić swój niechlujny post.
    [K!lleR]
    katar83
    Level 26  
    Chetnie sie tez cos dowiem o tych piszczacych 'cewkach'. Mam/Mialem taka Toshibe ostatnio. Siedzialem nad nia chyba z 2 tygodnie dobre po wiele godzin, w koncu udalo sie ja naprawic, zaczalem ja skladac i slysze pisk ledwo slyszalny przy wylaczonym laptopie. Pomyslalem ze posprawdzam napiecia jeszcze i moze uda mi sie znalezc co wydaje te odglosy i pechowo przy mierzeniu jednego z napiec zrobilem zwarcie na plycie :-) Ot nacieszylem naprawa :-)
    Chwilowo nie mam juz do niego sily i checi i musi poczekac na 'lepsze czasy' jakkolwiek temat 'cewek' ciekawy
    Aniakwiat
    Level 10  
    Za odpowiedzi dziękuję.

Na płycie głównej grzeje się także układ oznaczony "ene cp2211 c1". Za co jest on odpowiedzialny?