Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BC-700 nie dzialaja przyciski

Marcinj2 07 Jan 2009 17:08 2220 3
    Marcinj2
    Level 15  
    Witam
    W ładowarce BC-700 przestały działać przyciski, wyboru ładowania, wyświetlania i wyboru prądu ładowania.
    Po pierwszym włączeniu nieraz po kilkukrotnym naciśnięciu zadziałał, ale jak odłączyłem z sieci i włączyłem to już nic nie idzie zmienić. Na drugi dzień znów za pierwszym razem po kilkukrotnym naciskaniu zmienił, ale po odłączeniu i podłączeniu znów nic nie zmieniają przyciski.
    Po 8 sek. mrugnie i przechodzi do ładowania. Wtedy zaczyna działać normalnie przełączanie trybu wyświetlania.
    AdamK.
    Level 14  
    Trochę niejasno tłumaczysz.
    8 sekund masz na zmianę prądu i wtedy pozostałe przyciski i tak wariują , zreszta w tym momencie nie ma potrzeby aby do nich był dostęp.
    Jeśli przez te 8 sekund nie możesz zmienić prądu to może być problem. Włączniki to ruchome blaszki które są samoczyszczącymi kontaktami ale skoro nie działają 3 to może pękła ścieżka przy upadku.
    No ale piszesz ze po ustabilizowaniu prądu gdy ładowarka przechodzi do normalnego ładowania przycisk Display zaczyna działać.
    Zatem może i przycisk trybu zaczyna działać ?
    Przycisk zmiany prądu przestaje działać ale to normalne że w trakcie cyklu nie można zmieniać prądu.
    Anaakin2004
    Level 12  
    Witam.
    Miałem podobny problem. Wlutowałem zwykle przyciski zamiast blaszek. Troszkę poprawiło się. Problem dalej pozostał przy wyborze prądu - czasami załapuję zmianę prądu, a czasami nie. Więc pozostaje że to jest wada samej ładowarki i problem nie jest do końca w przyciskach. Sprawdzenie na wykonanie i wyszukiwanie uszkodzeń niczego nie dało.
    Marcinj2
    Level 15  
    Wymieniłem przyciski i działa