Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ustawieniem Polsatu Cyfrowego

motyl22 07 Sty 2009 17:53 4730 8
  • #1 07 Sty 2009 17:53
    motyl22
    Poziom 27  

Witam! Mam problem z ustawieniem Polsatu Cyfrowego. Czasza 80. Konwerter z dwoma wyjściami. Pierwsze wyjście dla Cyfry+ drugie dla innego tunera. Zostałem poproszony o ustawienie Polsatu. Polsat ma być zamiast Cyfry, której dekoder właściciel zabiera ze sobą za granice. A więc Cyfra działa ok a po wpięciu na jej miejsce Polsatu nie mam sygnału. Tzn górny pasek ok 86% a dolnego w ogóle. Mam do ustawienia Satellite finder za pomocą którego już nie jednokrotnie ustawiałem czasze i Polsatu i inne. Po godzinie zmagań gość mi mówi że Polsat działał na początku, ale nie miał wszystkich programów i zaczął ich szukać. Od tego momentu stracił wszystkie. Przywrcałem ustawienia fabryczne, kręciłem czaszą i nic. Cyfrę mam bez problemu, a polsatu nie. NIe wiem co jest nie tak. Co sprawdzić? Z góry dzięki!

0 8
  • #2 07 Sty 2009 18:28
    next22
    Poziom 18  

Może uszkodzony dekoder?

C+ i PolsatC nadają z tej samej pozycij (HotBird) i przestawianie anteny nie jest potrzebne .

0
  • #3 07 Sty 2009 18:38
    motyl22
    Poziom 27  

Tak wiem, tylko jak przyjechałem to powiedział tak " w sklepie Pan powiedział że do Polsatu musi być lepiej ustawiony talerz" Nie działał to pomyślałem ok. Sprawdzę co da się zrobić. Dopiero po godzinie mojej męczarni mówi że Polsat działał dopóki sam czegoś nie przestawił w MENU. Ale przecież w ten sposób niczego nie mógł zepsuć a przywracanie ustawień nie pomaga.

0
  • #4 07 Sty 2009 18:56
    Doominus
    Poziom 34  

Tunery polsatu mają problem z niektórymi twinami.

0
  • #5 07 Sty 2009 19:01
    Bobb71
    Poziom 12  

Miałem dokładnie to samo, sprawdź czy tuner podaje napięcie na konwerter, bo mój miernik na początku nie miał zasilania z tunera (już myłśłałem że jest uszkodzony), później po resecie napięcie się pojawiło, więc ustawiłem czaszę, a następnie znów nic - pasek siły sygnału w tunerze pokazywał głupoty, a na wyjściu głowicy nie było zasilania. Po walce z menu prawie się poddałem ale po zmianie jakiegoś parametru (niestety nie pamiętam czego) w końcu się udało.
    Przez jakiś czas klient dzwonił, bo tuner nie trzymał ustawień tzn. po każdym wyłączeniu z sieci trzeba było na nowo szukać kanały, a teraz klient nie dzwoni, więc albo problem zniknął, albo wymienił tuner (bo kupił go sobie sam), albo pogodził się z jego "urokiem"

0
  • #6 07 Sty 2009 21:04
    motyl22
    Poziom 27  

Co to "twin" bo nie wiem :) Napięcie jest bo miernik a raczej "miernik" jest zasilany. Fakt nie sprawdziłem jakie to napięcie. A czy to prawda jeżeli chodzi o trudność ustawienia pomiędzy Cyfrą a Polsatem? Tzn chodzi mi o to czy faktycznie dla Polsatu trzeba precyzyjniej ustawiać czaszę?

0
  • #7 07 Sty 2009 21:13
    next22
    Poziom 18  

Nie ma znaczenia Cyfra czy Polsat . (często odbieramy te same kanały w C+ i PC)
    Modele dekoderów różnią się czułością głowicy.Ale raczej nie aż tak znacznie .
    Podmień konwerter, sprawdz dekoderr polsatu na innej instalacji

0
  • #8 07 Sty 2009 21:50
    Bobb71
    Poziom 12  

motyl22 napisał:
    Co to "twin" bo nie wiem :)

Twin to podwójny konwerter, tzn z 2 niezależnymi wyjściami na 2 tunery
    Jeśli masz taką opcję w menu tunera to ustaw ją na OFF lub DISABLE bo może ona mieć wpływ na zasilanie konwertera, a raczej jego brak.

0
  • #9 08 Sty 2009 04:20
    wachcio
    Poziom 24  

Jeśli to tuner Samsunga wejdź w ustawienia a następnie Instalacja (standardowy PIN 0000)->Ustawienia LNB i sprawdź czy masz ustawione tak:
    zasilanie LNB -> Zał. (szczególnie ważna funkcja)
    Satelita-> HotBird
    Dolny oscylator-> 9750 MHz
    Górny oscylator -> 10600 MHz
    Tryb Diseqc -> (parametr u ciebie raczej bez znaczenia. U mnie na zezie i multiswichu muszę mieć na HB tryb C a na Astrę tryb B bo na innym trybie Astra mi nie działa)
    Ton 22 KHz -> Automatycznie
    Jeśli masz tuner Echostara lub mini na pewno są również te funkcje ale pewnie gdzie indziej

0