Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ustawieniem Polsatu Cyfrowego

07 Sty 2009 17:53 4943 8
 • Poziom 27  
  Witam! Mam problem z ustawieniem Polsatu Cyfrowego. Czasza 80. Konwerter z dwoma wyjściami. Pierwsze wyjście dla Cyfry+ drugie dla innego tunera. Zostałem poproszony o ustawienie Polsatu. Polsat ma być zamiast Cyfry, której dekoder właściciel zabiera ze sobą za granice. A więc Cyfra działa ok a po wpięciu na jej miejsce Polsatu nie mam sygnału. Tzn górny pasek ok 86% a dolnego w ogóle. Mam do ustawienia Satellite finder za pomocą którego już nie jednokrotnie ustawiałem czasze i Polsatu i inne. Po godzinie zmagań gość mi mówi że Polsat działał na początku, ale nie miał wszystkich programów i zaczął ich szukać. Od tego momentu stracił wszystkie. Przywrcałem ustawienia fabryczne, kręciłem czaszą i nic. Cyfrę mam bez problemu, a polsatu nie. NIe wiem co jest nie tak. Co sprawdzić? Z góry dzięki!
 • Poziom 18  
  Może uszkodzony dekoder?

  C+ i PolsatC nadają z tej samej pozycij (HotBird) i przestawianie anteny nie jest potrzebne .
 • Poziom 27  
  Tak wiem, tylko jak przyjechałem to powiedział tak " w sklepie Pan powiedział że do Polsatu musi być lepiej ustawiony talerz" Nie działał to pomyślałem ok. Sprawdzę co da się zrobić. Dopiero po godzinie mojej męczarni mówi że Polsat działał dopóki sam czegoś nie przestawił w MENU. Ale przecież w ten sposób niczego nie mógł zepsuć a przywracanie ustawień nie pomaga.
 • Poziom 34  
  Tunery polsatu mają problem z niektórymi twinami.
 • Poziom 12  
  Miałem dokładnie to samo, sprawdź czy tuner podaje napięcie na konwerter, bo mój miernik na początku nie miał zasilania z tunera (już myłśłałem że jest uszkodzony), później po resecie napięcie się pojawiło, więc ustawiłem czaszę, a następnie znów nic - pasek siły sygnału w tunerze pokazywał głupoty, a na wyjściu głowicy nie było zasilania. Po walce z menu prawie się poddałem ale po zmianie jakiegoś parametru (niestety nie pamiętam czego) w końcu się udało.
  Przez jakiś czas klient dzwonił, bo tuner nie trzymał ustawień tzn. po każdym wyłączeniu z sieci trzeba było na nowo szukać kanały, a teraz klient nie dzwoni, więc albo problem zniknął, albo wymienił tuner (bo kupił go sobie sam), albo pogodził się z jego "urokiem"
 • Poziom 27  
  Co to "twin" bo nie wiem :) Napięcie jest bo miernik a raczej "miernik" jest zasilany. Fakt nie sprawdziłem jakie to napięcie. A czy to prawda jeżeli chodzi o trudność ustawienia pomiędzy Cyfrą a Polsatem? Tzn chodzi mi o to czy faktycznie dla Polsatu trzeba precyzyjniej ustawiać czaszę?
 • Poziom 18  
  Nie ma znaczenia Cyfra czy Polsat . (często odbieramy te same kanały w C+ i PC)
  Modele dekoderów różnią się czułością głowicy.Ale raczej nie aż tak znacznie .
  Podmień konwerter, sprawdz dekoderr polsatu na innej instalacji
 • Poziom 12  
  motyl22 napisał:
  Co to "twin" bo nie wiem :)

  Twin to podwójny konwerter, tzn z 2 niezależnymi wyjściami na 2 tunery
  Jeśli masz taką opcję w menu tunera to ustaw ją na OFF lub DISABLE bo może ona mieć wpływ na zasilanie konwertera, a raczej jego brak.
 • Poziom 24  
  Jeśli to tuner Samsunga wejdź w ustawienia a następnie Instalacja (standardowy PIN 0000)->Ustawienia LNB i sprawdź czy masz ustawione tak:
  zasilanie LNB -> Zał. (szczególnie ważna funkcja)
  Satelita-> HotBird
  Dolny oscylator-> 9750 MHz
  Górny oscylator -> 10600 MHz
  Tryb Diseqc -> (parametr u ciebie raczej bez znaczenia. U mnie na zezie i multiswichu muszę mieć na HB tryb C a na Astrę tryb B bo na innym trybie Astra mi nie działa)
  Ton 22 KHz -> Automatycznie
  Jeśli masz tuner Echostara lub mini na pewno są również te funkcje ale pewnie gdzie indziej