Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N73, Wyświetlacz podświetla, ale nie wyświetla -często

DarkDragon 07 Sty 2009 18:21 6007 18
  • #1 07 Sty 2009 18:21
    DarkDragon
    Poziom 11  

Witam, Tak jak w temacie
    Mam problem z powyżej wymienionym telefonikiem.
    Nie mam pojęcia co się może dziać, więc czekam na wasze sugestie.
    No to tak, mój problem polega na wyświetlaczu,
    Często mam tak, że gdy chcem sprawdzić godzinę, czy odczytać wiadomość, a nawet jak ktoś dzwoni, Wyświetlacz mam Czarny,ale jest podświetlany! To mnie zdziwiło, po pewnym czasie odpala się samoczynnie, bądż pod wpływem wciśnięcia obudowy nad ekranem po bokach, i pod spodem, chociaż nie zawsze to działa więc uderzę ręką w wyświetlacz, i działa! (Stare metodzy działają )
    Być może nie ma gdzieś łączności?
    wtedy by nie podświetlał, nie wiem zatem POMOCY!

0 18
  • #2 07 Sty 2009 18:26
    morgan_exe
    Spec od GSM

Podstaw drugi lcd na poczatek, to ze masz podswietlenie to o niczym nie swiadczy. Potem eweuntualnie sprawdzenie OMAPa, ale wnioskujac po zadanym pytaniu nie masz ani sprzetu ani umiejetnosci..

0
  • #3 07 Sty 2009 18:40
    DarkDragon
    Poziom 11  

Ostatnio miałem problemy z tym telefonem , gdyż wpadł mi do śniegu, wysłałem go do wanienki, no i do serwisu. Tam był doszczętnie rozbierany, może wtedy coś zostało naruszone ?

Dodano po 8 [minuty]:

Nie wiem czy to może to, ale rozebrałem telefon ( zdjęłem panel) no i w tym momencie znowu zgasł, dmuchnęłem w okolicach przedniego aparatu, i znowu wrócił na tor

0
  • #4 09 Sty 2009 10:13
    kosmowskixp
    Poziom 11  

znalazem taka solucj może coś podpowieNokia N73, Wyświetlacz podświetla, ale nie wyświetla -często które elementy odpowiadają

0
  • #5 09 Sty 2009 10:21
    zygus2
    Poziom 15  

kolego @kosmowskixp to solucja na biały nie czarny wyswietlacz. Proponuje wygrzac filtry i wszystko co nie jest w kleju i powinno byc ok

0
  • #6 09 Sty 2009 12:13
    abracadabra
    Poziom 13  

aha nie wygrzejesz filtrow od lcd w n73 ;] sprawdz zlacze pozniej omap zostaje do wygrzania przekulkowania, ale wpierw tzreba inny lcd podstawic jak jzu ktos pisal.

0
  • #7 09 Sty 2009 14:19
    kosmowskixp
    Poziom 11  

zalecane jest podst.spr.lcd,to krok 1.-2.kąpiel-przed grzaniem oczyścić.kompiel po zalaniu to nawet punkt nr1.

0
  • #8 09 Sty 2009 17:01
    morgan_exe
    Spec od GSM

zygus2 napisał:
    kolego @kosmowskixp to solucja na biały nie czarny wyswietlacz. Proponuje wygrzac filtry i wszystko co nie jest w kleju i powinno byc ok

na czarny tez, w zaleznosci od tego jak sie uszkodzil zocus ;)

0
  • #9 24 Sty 2009 17:54
    DarkDragon
    Poziom 11  

Aha, Zabrałem Się za telefon, Bo dopiero dziś kupiłem wkrętaki "T" I pytam was , Może to zabrzmi idiotycznie , ale od tego jest forum aby się dowiadywać.
    No to tak, jak ściągnąć, zdjąć LCD w tej N73 ?

Dodano po 29 [minuty]:

Dobra już po problemie zdjąłem, Teraz mam pytanie czy Kupno LCD rozwiązało by problem ?

0
  • #10 24 Sty 2009 23:52
    kosmowskixp
    Poziom 11  

podstaw jakiś spr. ew.życzliwy serwis to wykona. LCD to dobre posunięcie!

0
  • #11 25 Sty 2009 11:45
    DarkDragon
    Poziom 11  

A telefon po takim strzale z płaskiej ręki w okolicach LCD gdy jest "ten mój problem ( podświetla a nie wyświetla) "

Dostanie Tego strzała to po pewnym czasie sie odpala i jest Ok.
    Nie mam pojęcia Tak jak wyżej dodałeś te zdjęcie, powiem ze sie przydało jak rozebrałem telefon na czynniki pierwsze,
    to przyglądałem się ale nie zauważyłem nic dziwnego.

A co do tego LCD to właśnie planuje wysłać fona do Serwisu.

0
  • #12 25 Sty 2009 13:24
    kosmowskixp
    Poziom 11  

jeśli odpala-to dobrze-moze jest spr.-to zmniejszy koszta naprawy lcd to ponad100.usterke masz mechaniczną więc nie bij go w LCD..kąpiel-podst. LCD-dalsza dyskusja.ps-a jak zlącze lcd i filtry

0
  • #13 28 Sty 2009 21:54
    czesterek
    Poziom 2  

Ja miałem identyczny problem z wyświetlaczem, wymieniony w serwisie na nowy i po problemie.

0
  • #14 06 Lut 2009 21:39
    DarkDragon
    Poziom 11  

Sorki, Jaka Kąpiel ? Ultradźwiękowa? Była niecałe 3 tygodnie temu ;/ A LCD staram się załatwić kasę bo narazie brak kieszonkowego ;D

Wszystko ok co do Złącz i filtrów.

Dodano po 20 [sekundy]:

Sorki, Jaka Kąpiel ? Ultradźwiękowa? Była niecałe 3 tygodnie temu ;/ A LCD staram się załatwić kasę bo narazie brak kieszonkowego ;D

Wszystko ok co do Złącz i filtrów.
    P.S Wyczytałem w necie że Ten LCD to Wada N73 ?

0
  • #15 06 Lut 2009 22:27
    Voper888
    Poziom 10  

Tak, niestety w Nokiach N73 LCD to bardzo często spotykany problem, według mnie, to powinieneś oddać tel, do serwisu i kazać im wymienić LCD, nie baw się z tym sam bo możesz jeszcze pogorszyć sprawe :D
    Pozdrawiam

0
  • #16 09 Lut 2009 00:26
    abracadabra
    Poziom 13  

ludzie kochani kazdy pisze o filtrach lcd w n73 gdzie one sa?:D jak jzu chcecie cos doradzac to robcie to na podstawie jakiejs wiedzy;]

0
  • #17 05 Mar 2009 14:52
    DarkDragon
    Poziom 11  

Witam, Teraz dowiedziałem się, że jakieś filtry itp są pokruszone/ połamane :(
    I jeszcze jakiś procesor.
    Co wymienić ?
    Płyta główna była by pomocna ?

Więc pytam jaka była by cena gdyby telefon był sprawny ?

0
  • #18 13 Sie 2009 21:46
    Chlebus
    Poziom 11  

ale bzdury piszesz . W n73 nie ma filtrow lcd jest tylko wyswietlacz - > zlacze lcd -> procesor , Jakbys mial procesor polamany to by ci sie tel nei wlaczyl. A filtrow nie ma wiec pewnie ktos ci kit wciska. Najlepiej przegladnij schemat tam jest rozpisane wszystko.

0
  • #19 14 Sie 2009 10:38
    morgan_exe
    Spec od GSM

nic nie zaszkodzi "kanapeczke" wygrzać ;)

0