Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rezerwa paliwa jak wykonać

siwy1312 07 Sty 2009 19:19 3380 6
  • #1 07 Sty 2009 19:19
    siwy1312
    Poziom 9  

mam pytanie czy idzie wykonać rezerwę paliwa w skuterze w postaci jakiś diody?? Jeśli tak prosiłbym o jakiś schemat albo wytłumaczyć jak to zrobić :)

0 6
  • #2 07 Sty 2009 19:27
    toleto
    Poziom 11  

Na poczatek, nie ten dział. Jeżeli miałbyś w skuterze czujnik poziomu paliwa no to nie problem, ale tutaj nic nie ma. Widziałem jedynie jak robili takie rzeczy w simsonie. Ale to spora zabawa, bo bez sensu jest dziurawic zbiornik specjalnie do czujnika.

0
  • #3 08 Sty 2009 08:12
    siwy1312
    Poziom 9  

właśnie nie bardzo wiedziałem w jakim dziale to napisać.

A w zbiorniku mam już pływak z czujnikiem

0
  • #4 08 Sty 2009 08:56
    globus
    Poziom 24  

Tak naprawde nie masz prawa ingerować w konstrukcję zbirnika paliwa w jakimkolwiek pojeździe, po takiej oparacji wymagane jest przeprowadzenie ponownej homologacji na ten element. W przypadku np. zapalenia czy innego nieszczęscia leżysz na całego za taką modyfikację.

0
  • #5 08 Sty 2009 14:54
    Marian B
    Poziom 35  

Wskażnik poziomu paliwa w motorowerze lub w motocyklu w bardzo prosty i łatwy sposób można zrobić wykorzystując zasadę "naczyń połączonych". Od kranika przez rozgałężnik wyprowadza się pionowo, lub ukośnie, przeżroczystą rurkę plastykową. Można ją w dowolny sposób umocować na zbiorniku, lub gdzieś obok, i zrobić skalę. Dokładność takiego wskażnika jest bardzo duża, lepsza niż np. wskażników wychyłowych. Rozgałężnik można zlutować np. z rurek połamanej anteny teleskopowej.
    Taki "patent" miałem swego czasu zamontowany w motorowerze Komar.

0
  • #6 09 Sty 2009 18:26
    micho a
    Poziom 35  

marian B wszystko cacy tylko w skuterze zbiornik jest pod siedzeniem a chodzi o wygode żeby z poziomu deski rozdzielczej widzieć co i jak

niech mi ktoś podpowie na jakiej zasadzie działa ten czujnik (zmienia sie opór w zależoności od poziomu cieczy ??) to ci coś narysuje

0
  • #7 10 Sty 2009 00:48
    Marian B
    Poziom 35  

Zbiornik pod siedzeniem, to rzeczywiście problem. Ale na upartego, to ten problem jest do rozwiązania. "Naczynia połączone" mają to do siebie, że mogą być oddalone od siebie nawet o kilka/kilkanaście metrów, i nie ważny jest sposób prowadzenia połączenia. Połączenie tylko nie powinno przebiegać wyżej od najniższego poziomu w zbiorniku. To co proponuję, to może nie jest super eleganckim rozwiązaniem, ale napewno skutecznym. Jeżeli to skuter, to z pewnością ma osłonę na nogi. Można rurkę poprowadzić po podłodze, i zamocować na tej osłonie. Można ją odpowiednio zamaskować, tak, że będzie widoczny tylko odpowiedni kawałek.
    Jest jeszcze jeden sposób na wskażnik paliwa bez wprowadzania "prądu" do wnętrza zbiornika. Warunkiem jest aby korek wlewu znajdował się nad najgłębszym miescem w zbiorniku.
    Do korka są przymocowane dwie prowadnice z drutu, po których porusza się pływak. W środku pływaka jest wąska szczelina w którą wchodzi pasek blachy, np. o szerokości 1cm i długości takiej jak wysokość zbiornika. Ten pasek jest skręcony śrubowo, i odpowiednio ułożyskowany na końcach. Na górnym końcu paska jest wskazówka, ewentualnie tarcza przysłaniająca przechodząca przez transoptory szczelinowe. Pływak poruszając się wgórę i w dół powoduje obrót wskazówki/tarczy, i mamy odczyt stanu paliwa. Takie wskażniki poziomu (bez elektroniki) były stosowane w praktyce. Oczywiście jest w tym trochę mechaniki precyzyjnej.

0