Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 1300 + Matryca LP141WX1 i LP141WP1 wymiana

07 Sty 2009 19:24 2199 1
  • Poziom 25  
    Witam, mam do kupienia okazyjnie dwie matryce Philipsa LP141WP1, obie teoretycznie zadnych uszkodzen ale po kolei...
    Laptop to Dell Inspiron 1300, walaly mi sie czesci do niego z wyjatkiem matrycy, baterii, dysku i paru klawiszy i w koncu postanowilem go doprowadzic do stanu uzywalnosci. Problem mam z matryca, oryginalnie jest tam LP141WX1 (TL) (01) - matryca WXGA 1280x800. Jako ze mam teraz te dwie LP141WP1 (TL) (D2) - matryca WXGA+ 1440x900 chcialem podmienic na jedna z nich. Te matryce maja dosc nietypowy rozmiar, sa odrobine wieksze od standardowych 14.1 i dlatego nie koniecznie mam wybor dobry.
    Po przelozeniu mam problem na obu nowych WXGA+, odpala sie zazwyczaj normalnie, chociaz co ktorys raz obraz jest albo lekko niebieski albo lekko czerwony albo lekko zielony(na jednej jest glownie w odcieniu zielonym). Wystarczy wtedy zrestartowac i dziala okej. Problemem glownym jest jednak to ze nie wyswietla obrazu prawidlowo, w skrocie wyswietla mi sie jedna linia pixeli i potem jedna przerwy, jedna linia pixeli i jedna linia czarnej przerwy. Jeszcze w 800x600 jakos w miare da sie czytac z ekranu ale juz z powyzej 1024x768 niestety jest to bardzo utrudnione. Oczywiscie linie sa pionowo. Windows i laptop ogolnie powinny sobie dac rade z taka rozdzielczoscia i nawet w windowsie moge sobie ustawic na tej matrycy 1440x900.
    Pozatym ustawianie jasnosci nie dziala poprawnie ale to standard juz w dellach i nie przeszkadza w sumie.
    Jak mniemam eeprom zaraz nad gniazdem to ten taki lekko podlozny uklad 8-nogowy i jest to L02 W360 7G
    W oryginalnej jest to : sac 24yd2, a z pod spodu ma jeszcze : CSI5TH OF 3037

Pytania brzmia czy to wadliwa matryce i nic sie z nimi nie da zrobic i jesli nie to jak sie do tego zabrac by to zadzialalo. Czy to eeprom czy np gniazdo i inny pinout?

Po chwili.
    Udalo mi sie znalezc pinout obu matryc i w LP141WX1 Od 20 pinu juz nic nie ma, a w WXGA+ sa tam jeszcze 'data input'. Do 20 pinu sa te same.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba wymienić taśmę i zawartość eepromu.