Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican cca2720 - klawisz w hpt-0535

31 Mar 2004 13:05 2261 9
  • Poziom 17  
    Mam taka centrale. Nieposiadam zadnego oprogramowania.
    Obecnie mam wpietych 66 abonentow na klawiszach z pulpitu.
    Gdy chcem zaprogramowac kolejnego abonenta to:
    -programuje sie na numer np 1255,
    -zapala sie i miga guzik ze przyjelo
    -dzwonie z abonenta o nr.1255 bez problemu do kazdego innego
    -niemoge dodzwonic sie do abonenta o nr 1255
    -gdy podnosze sluchawke powinien sie zaswiecic guzik a tak sie niedzieje.

gdy usune jeden z poprzednich guzikow, wtedy to mozna bylo zaprogramowac ten kolejny na np nr 1255. i on wtedy dobrze dziala.

w czym problem ??
    czy brak mi wyposazenia ??, czy jakas blokada programowa na wiecej abonentow ??
  • Spec od central telefonicznych
    Problem może być banalny, może nie ma takiego numeru wewnętrznego. Trzeba by było sprawdzić w programie jaki jest numer na tym porcie.
    Konsola jesli inne numery są z podglądem i działają prawidlowo to tylko ta przyczyna leży jw.
  • Poziom 17  
    mialem np na guziku o nr 060 nr telefonu 1160 - ten dziala
    chcialem zaprogramowac np guzik o nr 061 na nr telefonu 1161, ( ten niedziala )

to znaczy ze nr 1161 niema ?? czy to sie gdzies definiuje, mowie odrazu ze niemam zadnego oprogramowania, firma zostawila centrale pare lat temu niedokonczona, spisany zostal protokol o brakach i final sprawy.
    ( glownie brak czesci glowic na korytarzach , czyli to co widac golym okiem ).
    ( sygnal jest , wiybierac mozna czyli wyposazenie jest , tylko dodzwonic sie nieda) z checia bym wszedl w program centrali ale niestety jestem na lodzie bez oprogramowania, nawet taryfikatora niemam. Jednym slowem firma dala maxymalnie ciala i zwinela interes , slad po nich zaginal.
    Jesli na centrali jest disa to daj znać na maila jaki jest numer do was to sprubuje się połączyć z centralą i sciągne program. To wyjasni jakie są numery wewnętrzne i podeslę ci wydruk konfiguracji.
    Ewentualnie sprawdz czy można wejść do programu - gniazdo w centrali, podnieś słuchawkę,wybierz "#981*" jeśli zgłosi się program to jest dobrze, jeśli nie to musisz zdobyć hasło dostępu do centrali. Po wejściu możesz sprawdzić parametry. Poruszasz się klawiszami :
    2-góra,8-dół,6-prawo,4-lewo,*-enter,0-esc.
  • Poziom 27  
    sprawdź tak jak pisze PiterAnia tzn #981* czy wejdzie w tryb programowania patrz nawyświetlacz centrali możesz to zrobić z dowolnego aparatu jeśli wejdziesz w tryb programowania to ci poradzimy a jeśli założyli hasło to musisz je zdobyć a jak nie to twardy reset i programowanie całej centrali od nowa . A jeśli chodzi o zaprogramowanie przycisku to możesz zaprogramować na nim co chcesz centrale to nie interesuje . Aby zaprogramować przycisk przyciskasz menu a następnie przycisk który chcemy zaprogramować i następnie klawisz głośnomówienia.

jeśli nie będzie hasła do programowania to mogę ci ją przeprogramować tylko podaj numer do was nie musi byś DISY

daj znać czy masz kabel z centrali do kompa bo bez niego taryfikacji nie zrobisz no chyba że będziesz klepał z klawiatury przez cały dzień.

jak masz kabel to poślę ci program
  • Poziom 17  
    niestety niemam kabla ale jak macie schemat to go od reki zrobie. co do kodow jutro sprawdze.Dziekuje.
  • Poziom 27  
    kabel to jest taka pętla prądowa nie mam schematu ale sprawdze cene to ci odpowiam
    centrala ma modem, można ewentualnie połączyć się wewnętrznie (najczęsciej jest to numer 193)
  • Poziom 17  
    #981* niedziala centrala wyzuca :(
    To jest założone hasło, jeśli nie zdobędziesz hasła to pozostaje twardy reset centrali i trzeba zaprogramować centralę na nowo.