Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wciąż zapowietrzający sie grzejnik

krzysiu501 07 Sty 2009 21:11 1407 2
  • #1 07 Sty 2009 21:11
    krzysiu501
    Poziom 10  

Witam mam pytanie tylko niewiem jak to napisać zaczne od początku, kocioł węglowy oddalony jest od domu mieszkalnego ok 15m (nie było możliwości zamontowania pieca w domu) rury zasilające są zakopane w ziemi. Pierwszym "grzejnikiem" w domu jest bojler na ciepłą wode następnie dalej są rozprowadzone 4 kaloryfery. Za bojlerem są zawory aby latem zakręcić na grzejniki aba nagrzać samą wode do mycia. Mianowicie chodzi o to że na bojlerze (z wężownicą) jest zasilanie rurą 5/4 i jest tam zawór kulowy aby zmiejszyć przepływ żeby na grzejniki jeszcze pocisło (on musi być odkręcony bardzo minimalnie bo na grzejniki nie pójdzie więc jest bardzo mała szczelina). I chodzi o to że cały czas na tym zaworze jest szm, bulgotanie coś takiego jakby powietrze sie tam zbierało moje pytanie co tam założyć zamiast tego zaworu??? jeszcze jedmo pierwszy grzejnik za tym bojlerem cały czas sie zapowietrza.

dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

0 2
  • #2 07 Sty 2009 21:38
    pan_kotek
    Poziom 20  

Zamiast tego zaworu możesz dać elektrozawór sterowany temperaturą wewnątrz boilera(jakiś prosty termostat)
    Zaleta będzie taka że jak już będziesz miał odpowiednią temperaturę wewnątrz boilera to cała ciepła woda będzie szła na mieszkanie.

Czasem woda płynąca przez mały otwór wydaje dziwne dzwięki.

Zmniejsz trochę zdjęcie lub bardziej skompresuj jpg-a

0
  • #3 07 Sty 2009 21:52
    12gucio
    Poziom 20  

Witam!
    Panie kotek nie jestem polonistą ale jest funkcja "pisownia" przed wysłaniem wiadomości ...skorzystaj czasem.......

0