Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Defro Optima Komfort Plus 15 kW - jak zmniejszyć pojemność

07 Jan 2009 22:23 29050 13
 • Level 12  
  Witam
  mam mały kłopocik a mianowicie mam mieszkanko 90 metrów kwadratowych , stara instalacja hydrauliczna, dom ocieplony styropianem 10 cm grubość na ścianach strych tak samo ale do konkretów zakupiłem piec Defro Optima Komfort Plus 15 kW jest troszkę przy duży na to mieszkanie i woda mi się gotuje w centralnym (taki zakupiłem gdyż zamierzam w niedługim czasie rozbudować dom o poddasze za rok czy dwa nie zamierzam znów kupować pieca ) ale co zrobić aby się nie gotowało teraz ma ktoś jakiś pomysł
  a opalam węglem i drzewem, mam też pompę cyrkulacyjną bez niej całkiem lipa temperatura zasuwa w górę jak głupia
  czekam na pomoc dzięki
  paweltaki
 • Level 14  
  A rozpalasz w nim od góry czy od dołu? jeśli od dołu to spróbuj od góry, górne spalanie zmniejsza troszeczkę moc kotła/ i pojemność/. Możesz włożyć również pare cegieł szamotowych do paleniska ale to będzie upierdliwe przy eksploatacji. Albo spróbuj palić miałem węglowym. Z drewnem nie przesadzaj.
 • Level 12  
  spróbuję dzięki
  a może jakieś inne pomysły
 • Level 22  
  uważasz ze wszyscy wiedza co to Defro Optima Komfort Plus
  pisz jaki to piec a nie jak go nazwał ktos tam

 • Level 20  
  Podłącz jakieś dodatkowe obciążenie cieplne np bojler 300l lub zastosuj jakiś bufor z zaworem sterowanym temperaturą (gdy temperatura przekracza jakiś próg to bufor się otwiera i temp spada)
 • Level 14  
  Marksrz wrote:
  uważasz ze wszyscy wiedza co to Defro Optima Komfort Plus
  pisz jaki to piec a nie jak go nazwał ktos tam

  Kolego spoko, przecież nie napisze czerwony z czarnymi dzrzwiczkami, szeroki i długi. Jeśli nie wiesz o jakim piecu pisze, to po co się wtrącasz i strofujesz. Konkretne pytanie z nazwą, typem i rodzajem! Logiczne, że jest to pytanie do użytkowników lub znających Defro Optima Komfort Plus.
 • Level 12  
  Mam już podłączony bojler 200 litrowy na ciepłą wodę,
  czyli muszę podłączyć jeszcze jakiś dodatkowy odbiornik ciepła, chyba nic innego nie zda egzaminu
 • Level 22  
  Molejnic wrote:
  Podłącz jakieś dodatkowe obciążenie cieplne np bojler 300l lub zastosuj jakiś bufor z zaworem sterowanym temperaturą (gdy temperatura przekracza jakiś próg to bufor się otwiera i temp spada)

  Jak dla mnie dziwny sposób
  wstaw z tyłu paleniska warstwę cegieł szamotowych zmiejszysz powierzchnię palenia i tym samym chwilową moc kotła, rozpalaj od góry i coś ważnego czy jest klapka w kanale podmuchu, odcinająca dostęp powietrza w czasie gdy nie pracuje dmuchawa.
  jżeli masz wysoki komim to być może masz zbyt duży ciąg kominowy. można spróbować go zmiejszyć
  A kociołek wygląda Tak
  OPTIMA_KOMFORT_PLUS
 • Level 39  
  Nie znam tego kotła więc zapytam- czy można na nim zamontować miarownik ciągu do sterowania klapka wlotu powietrza?

  Ponadto w pewnej małej instalacji która to popełniłem zastosowałem własnej konstrukcji sterownik pompy CO , który samoczynnie uruchamia pompę pow .40 C, poczym przełącza kolejne biegi pompy zaleznie od temp. na kotle.
  Czwarty poziom sterownika . uruchamia alarm akustyczny pow. 90C, ale od czasu zamontowania tego ustrojstwa (3 lata) alarm nigdy się nie włączył, gdyż na czas ciepło jest odbierane stopniowaniem biegów pompy.
 • Level 15  
  Temat teraz stary ale za kilka miesięcy będzie znowu na czasie.
  Mam Optima Komfort Plus nowsza wersja.
  Teraz w lecie używam tylko zasobnika CWU 300l .
  Jak ustawiam temperature na kotle 60°C to najwięcej jak zauważyłem kocioł rozpędził się do 66°C. Palę suchym drewnem. Po rozpaleniu zamykam szyber. Miarkownika ciagu nie mam bo ciąg i tak jest dobry.
  Rozumiem że u Ciebie pawltaki jak ustawisz temeprature na kotle np 60°C to woda i tak się gotuje?
  Wynika z tego że to nie wentylator steruje spalaniem tylko duży ciąg.
 • Level 2  
  Witajcie.Jestem właśnie na temacie zakupu tego pieca. Choć znajomi "fachowcy" doradzaja mi tez inne kotły ,np. Ogniwo 17KW. Zębiec 15 KW. Potrzebuję ogrzac domek parterowy o powierzchni użytkowej 100 m2 , nieocieplony ,nieotynkowany. Poczytałem troche o róznych kotłach i mam teraz mętlik w głowie. Defro wydaje mi sie dobrym rozwiązaniem, jednak chciałbym posłuchać opinii innych użytkowników. Z góry dzięki.
 • Level 15  
  Zobacz sobie jakość wykonania Defro i np Zębiec jeśli parametry techniczne są podobne. Patrząc na Zębiec ma się wrażenie że czas się zatrzymał w głębokiej komunie. Mówię o piecach które widziałem w Castoramie. Może są też inne lepiej zrobione?
 • Level 2  
  No fakt,że widać różnicę w estetyce i wykonaniu tych piecy. Jednak coś za coś, Defro prawie dwukrotnie droższe. Ciekaw tylko jestem ,czy cena idzie w parze z wytrzymałością tego pieca. Co prawda 3500 za Defro to też nie tak bardzo dużo, patrząc,że robi się zakup na parę lat.