Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy termet słabo grzeje wode

maniek27 07 Sty 2009 23:58 3179 6
  • #1 07 Sty 2009 23:58
    maniek27
    Poziom 9  

witam ma nowy termet mini max turbo 24kw nowy ma 3 mies dwufunkcyjny
    domek ma trzy pietra piec jest w piwnicy domek jest w remoncie , ogrzewam nim dom i wode teraz wszystko jest ok na dolnych pietrach sprawa rozchodzi sie o wode, ostatnio podłczyłem kran na ostatnim pietrze i lipa grzeje tylko na 30 stopni na dole jest ok daje 60 ale u góry 30 a jak odkrece prysznic 35 stopni dalej nie idą wpadłem na pomysł i zmnieszyłem cisnienie na zaworze nagrzewa sie ok na 60 tylko ciśnieni lipa i żeby nalać wanne trzeba czekać i czekać ze 35min
    co zrobic poradźccie gdzie leży problem rury czy piec a może pompa za słaba na piecu
    Dolne rury śa jeszcze stare górne nowe wszystko plastiki oba piony są nowe na dół i góre plastik

0 6
  • #2 08 Sty 2009 01:10
    pablo 40
    Poziom 14  

Wg mnie masz zbyt rozległą instalację ciepłej wody jak na dwufunkcyjny kocioł. Może zapchany filtr na zasileniu wodnym do kotła? A czy masz baterie termostatyczne np. w prysznicu,wannie?

0
  • #3 08 Sty 2009 09:07
    maniek27
    Poziom 9  

pablo 40 napisał:
    Wg mnie masz zbyt rozległą instalację ciepłej wody jak na dwufunkcyjny kocioł. Może zapchany filtr na zasileniu wodnym do kotła? A czy masz baterie termostatyczne np. w prysznicu,wannie?

vhmm dałe za niego 3800zł myślałem że jest ok próbowałem na wyłączonym piecu tylko sama woda i dalej lipa, filtr sprawdzany ok , baterie zwykłe, odkrecałem baterie i próbowałem bez baterii i jest to samo (jak dam małe ciśnienie jest ok )
    na dole jest ok na normalnym ciśnieniu bez zakręcania u gury lipa macie jakieś pomysły

0
  • #4 08 Sty 2009 12:06
    serwo66
    Poziom 25  

zmien dolne rury od ciepłej wody ( zapewne stare są o grubym przekroju a jęśli są wkute w ściane to masz ogrzewanie ścienne ) i zaizoluj je, nawet jak to zrobisz i tak będziesz miał stratę na tem. odległośc swoje zrobi, lepiej było kupić termeta turbo z zasobnikiem i podłączyć cyrkulację

0
  • #5 08 Sty 2009 15:16
    maniek27
    Poziom 9  

serwo66 napisał:
    zmien dolne rury od ciepłej wody ( zapewne stare są o grubym przekroju a jęśli są wkute w ściane to masz ogrzewanie ścienne ) i zaizoluj je, nawet jak to zrobisz i tak będziesz miał stratę na tem. odległośc swoje zrobi, lepiej było kupić termeta turbo z zasobnikiem i podłączyć cyrkulację

no ok sa grubsze nie wiele hmmm zmnie w krótce ale wydaje mi się że to nie ma znaczenia pion do rur starych jest nowy ten sam przekruj co na góre, w połowie piętra jest taka prowizorka wpiecie do starego pionu prawie na tej samej wysokości co góra zaledwie 70cm wyzej idzie górny pion
    WAZNE
    ale zapomniałe jeszcze jedna dodać opisuje :
    piec ogrzewa tylko krany właczam wode na górze idzie na 30 stopni (jest letnia woda ) przełączam na przysznic wannowy ten sam kran piec idzie an 35 stopni (woda jest ciepła już), odkrecam zimna wode w tym kranie piec idzie na 54 stopni zakręcam zimna i przez chwile jest goroca a potem piec spada do 30 stopni
    :-(((

Dodano po 27 [minuty]:

JA NIE MOGE TEGO POJĄC NA DOŁE GRZEJE NA MAXA 60 STOPNI A GÓRE NA 30 STOPNI RÓŻNICA W WYSKOŚC MIĘDZY JEDNĄ RURĄ ODPŁYWOWĄ A DRUGĄ TO MAX 80CM PONIEWAŻ RURA Z DOŁU IDZIE PO SUFICIE POTEM MA BYĆ WYRWANA ALE TO KOLEJNY ETAP REMONTU
    PROSZE PORADŹCIE COŚ

0
  • #6 08 Sty 2009 21:46
    pablo 40
    Poziom 14  

Kto uruchamiał piec? Kto montował i podłączał do instalacji? skoro nowy do dzwoń do tego co uruchamiał! Dwufunkcyjny ma wbudowany wymiennik płytowy do przygotowania CWU. Przepływ od 10 do 11,5 l/m więc przy większej odległości mierzonej po rurach/ optymalna odległość do 5 mb rury od pieca/możesz mieć problem na trzecim piętrze z CWU. Dzwoń do serwisu niech sprawdzą, bo opisujesz to jakoś dziwacznie.

0
  • #7 14 Sty 2009 12:25
    maniek27
    Poziom 9  

pablo 40 napisał:
    Kto uruchamiał piec? Kto montował i podłączał do instalacji? skoro nowy do dzwoń do tego co uruchamiał! Dwufunkcyjny ma wbudowany wymiennik płytowy do przygotowania CWU. Przepływ od 10 do 11,5 l/m więc przy większej odległości mierzonej po rurach/ optymalna odległość do 5 mb rury od pieca/możesz mieć problem na trzecim piętrze z CWU. Dzwoń do serwisu niech sprawdzą, bo opisujesz to jakoś dziwacznie.

motował chydrałlik wszystko
    był gośc z serwisu i powiedział że można zmienić jakiś przepływ w piecu na węższy ale to to samo co przykręcić zawór więc on nie wie czy mi się to opłaci

0