Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Switch zarządzalny - jaki ?

NORCOM 08 Jan 2009 00:10 2083 2
    NORCOM
    Level 11  
    Mam ok. 10/12 komputerów, 3 serwery (ftp, samba, w2003, wpinany backup), jakiegoś dsl'a 4Mb, jakiegoś voipa z routerem po drodze.

Zdalny serwis typu VNC w takiej czy innej postaci - do i z - zdarza się dość często.
    Ruch w sieci - chwilami duży, generalnie taki sobie ...

Chciałbym uporządkować kilka spraw, zwiększyć bezpieczeństwo pracy itp. - w związku z czym przy okazji rozbudowy sieci mogę pozwolić sobie na zakup switcha, najchętniej zarządzalnego, 1Gb, chyba klasy L2, do kwoty - powiedzmy - 3.000 zł.

Pytanie - co kupić ? Nie ukrywam, że mam ważniejsze rzeczy na głowie niż stałe zamartwianie się stanem moich łącz sieciowych - chciałbym kupić raz i dobrze, nie przepłacając jednocześnie za coś, co nie będzie mi potrzebne. Ale - tanie mięso psy jedzą ...
    Nie lubię też kupować markowych rzeczy tylko i wyłącznie ze względu na ich nazwę ...

Pomożecie ? Liczę na kilka zdań doświadczonych adminów. :)
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Netgear FS728TSEU najprawdopodobniej wystarczy (mam FS752TSEU i mile zaskoczyłem się jego funkcjami, choć do Cisco daleko ...).
    Aby była pewność musisz podać jakich funkcji oczekujesz.
    NORCOM
    Level 11  
    mbo wrote:
    [...]Aby była pewność musisz podać jakich funkcji oczekujesz.

Mój problem polega chyba głównie na tym, że nie miałem dotychczas takiego ustroistwa pod swoją kuratelą i nie za bardzo wiem, czego od niego wymagać.
    Nie mam nikogo sensownego na podorędziu, kto potrafiłby doradzić i powiedzieć co jest najważniejsze. Wiadomo, że części funkcji nie wykorzystam - ale jakie będą potrzebne ? Nie wiem ... :cry: