Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ścianka w subie - obudowa głośnika

31 Mar 2004 15:01 2219 16
  • Poziom 19  
    cze .robie suba na CW1002C i niewiem czy ścianki maja być z sklejki 2cm czy4cm ? na zasilanie głóśnioka urzyłem tda7294.robie durza obudowe na 100l minimum ale chyba tak ze 150l zrobie. tylko niewiem czy opłaca sie skręcac i sklejac 2 sklejki razem?
  • Poziom 16  
    Chyba lepiej zamiast sklejki użyć płyty wiórowej lub MDF, ja swój sub sklejałem, uszczelniałem i skręcałem gdyż nie posiadam prasy, ale jeśli masz czym dobrze ścisnąć to klej wystarczy.
  • Spec od akustyki
    Tak jak kolega mowil lepiej urzyj dobrej sklejki 2 cm zamist plyty wioroej do tego wkrety i klej.
  • Poziom 22  
    Nie wiem dlaczego, ale ostatnio wszyscy robią pralki i lodówki. Po co Ci takie monstrum? Masz za duzo miejsca w pokoju? Przy takiej budzie zero kontroli, mała wytrzymałość a zejdzie 5Hz niżej a i tak tego nie usłyszysz. Wsadź to w 70-80 litrów i będzie duzo lepiej
  • Poziom 40  
    Nie ma po co robic tak grubych scianek lepiej wzmocnic je w srodku jak obudowa jest duza.
    W tym przypadku pobiles rekord wielkosci jestes chyba pierwszym ktory 10calowy glosnik wsadzic chce do 150litrow!! KOMPLETNA GLUPOTA!
    Mysle nad kuponem tego glosnika ale w zamknietej 40-50litrow. Zyska troche mocy przez co bedzie mozna wprowadzic korekcje elektryczna i zejdzie nisko i dobrze.
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    czy odpowiec toid-ego ma znaczyć że lepsza jest sklejka od wiuru?

słuchajcie nienawidzie obudów zamkniętych. to są padaki bez długiego basu. wiem żę mają krutki impuls ale ja chce by był on długi i niekontrolowany. podoba mi się to.do wytłumienia chce urzyć gompki 4cm. niemoge zrobić suba z płyty wiurowej ani MDF-u bo sklejke jusz mam i to zadarmo.niestety niemam porządnej "ściskaczki" wiec bede kleił i skręcał. no morze zrobie tak ze 120. ale czy to ma być wartość od deski do deski wewnącz czy tesz od gomki do gombki?. czy do wzmocnień wewnącz moge urzyć metalowych kontowników i tym podobnych?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    capoeira napisał:
    czy odpowiec toid-ego ma znaczyć że lepsza jest sklejka od wiuru?

słuchajcie nienawidzie obudów zamkniętych. to są padaki bez długiego basu. wiem żę mają krutki impuls ale ja chce by był on długi i niekontrolowany. podoba mi się to.do wytłumienia chce urzyć gompki 4cm. niemoge zrobić suba z płyty wiurowej ani MDF-u bo sklejke jusz mam i to zadarmo.niestety niemam porządnej "ściskaczki" wiec bede kleił i skręcał. no morze zrobie tak ze 120. ale czy to ma być wartość od deski do deski wewnącz czy też od gomki do gombki?. czy do wzmocnień wewnącz moge urzyć metalowych kontowników i tym podobnych?

Zalecam kupno słownika ortograficznego :!: :roll:
  • Poziom 19  
    jestem dys ortografikiem
  • Poziom 18  
    Ja tez jestem dys(i tu bym mogl wymienic male co nieco, ale po co?) mimo ze papierow nie mam ale staram sie bledow nie robic. To, ze nie uzywam óęśćżźąń itd to tylko dlatego, ze tak mi sie szybciej i wygodniej pisze (nawyk z gg), ale poza tym wiele bledow nie znajdziesz w moich postach.
  • Spec od akustyki
    No sklejak jest raczej lepsza od plyty wiorowej posiada wieksza szywnasc i wytrzylamosc w stosunku do paździerza ale jest sporo drozsza dlatego wiekszosc producentow buduje pudla z wióru co najwyzej przednia scianke wykonuja z sklejki lub mdfu.
    A co do zdania ze 100 czy 150 l to jestem jak najbardziej za tym zeby zmnijeszyc obudowe do max 70l bo inaczej ten glosnik wyzionie ducha
  • Poziom 19  
    mam pokuj 26m2 i jest w sumie pusty wiec przyda sie durza moc. dlamnie te 80w z tda to i tak jest zamało.chciałbym zrobić na stk 4048 i na głośniku CW1202C ale brak funduszy
  • Poziom 24  
    :arrow: capoeira
    po co ci stk? przecież ten cw1002c nie wytrzyma nawet 80W w pełnym paśmie, jak go zapodasz do obudowy 100-120L. Już widzę ten post: "CW1002c pierdzi... POMOCY!". Ale "...jak sie nie przewrocisz to sie nie nauczysz"...
  • Poziom 19  
    pirdziec to pirdzi coś teras przy graniu w kolumnie 40l z BR i chyba to jest stara obudowa bo jest zrobiona z wiuru 1,2 cm. a to czemu program winsid pro pokazuje obudowe 230l jako zalecaną?
  • Poziom 22  
    WinISD dobiera obudowę pod względem płaskiej ch-ki nie patrząc na impuls, wytrzymałość mocową i całą reszte ważnych rzeczy. Dlatego nawet używając tego typu programów trzeba mniej więcej wiedzieć co w trawie piszczy, żeby nie popełnic podstawowych błędów. Zreszta to tylko symulator i jak żaden inny nie jest bezbłędny i nie potrafi przewidzieć wszystkiego.
  • Poziom 19  
    a skat wziasc dane jakie wytzymałości mocowe ma ten głosnik i jaki to ma symbol
  • Poziom 19  
    Czemu wszyscy przeginają pałę z grubościami ścianek?
  • Spec od akustyki
    win isd pro alpha też to podaje tylko musisz wpisać x-max i powierzchnie membrany... Co prawda można uznać, że jest to mocno orientacyjne, ale daje pewne wyobrażenie, przy takim wzmaku dał bym małą sztywną obudowe zamkniętą i troche podrasował charakterystyke korektorem