Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne sterowanie za pomocą komórki

spearhead 08 Sty 2009 14:34 5224 8
  • #1 08 Sty 2009 14:34
    spearhead
    Poziom 12  

witam. chciałbym zbudować urządzenie do zdalnego sterowania za pomocą telefonu komórkowego, ale nie wiem jak się do tego zabrać. urządzenie ma być sterownikiem i jednocześnie urządzeniem alarmowym do motoru np. wysyłam sms-a do urządzenia z poleceniem uruchom i kodem(dla bezpieczeństwa) a motor wtedy się uruchamia, wysyłam sms o treści poziom paliwa, a dostaje smsa zwrotnego z tą informacją; jeśli ktoś ruszyłby motor, to za pomocą kontaktronu i magnesu przy kole zostałby wysłany sygnał do urządzenia, które by się włączyło ze stanu czuwania i powiadomiło mnie sms-em, że ktoś ruszył motor.wiem, że to nie będzie proste, ale bardzo mi na tym zależy. jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat takiego urządzenia, to będę wdzięczny za wypowiedź. Pragnę zaznaczyć, że jestem jeszcze słabym elektronikiem i wyjaśnienia będą mile widziane. wiem że coś takiego można zrobić, bo widziałem filmik na youtube z podobnym urządzeniem. do dyspozycji mam telefon siemens ax72. Za wypowiedzi z góry dziękuję

1 8
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 08 Sty 2009 17:22
    tranzystor1204
    Poziom 18  

O tym że ktoś ruszył motor to możnaby zrobić w nast sposób:
    -w pamięci tel w wersjach roboczych zapisać sms
    -Wykonać sterownik mikroprocesorowy wykonujący po kolei polecenia (podpiąć odpowiednie piny do odpowiednich klawiszy i sterownik zrobi już wszystko)
    Ale to nei będzie takie proste :) a swoja drogą po co ci takie coś? :)

0
  • SterControl
  • #3 08 Sty 2009 18:20
    spearhead
    Poziom 12  

to to wiem, ale jak zrobić te zdalne sterowanie, może by się jakoś podpiąć pod wyświetlacz telefonu, a mikroprocesor odczytywałby polecenie i wykonywał żądane operacje, tylko jeden mały problem- jak to zrobić

0
  • Pomocny post
    #4 08 Sty 2009 18:26
    tranzystor1204
    Poziom 18  

spearhead napisał:
    tylko jeden mały problem- jak to zrobić

To jest duży problem.. I musze Cię zmartwić.. To bedzie bardzo trudne i nawet jeśli ktoś będzie wiedział jak to zrobić to nikomu nie będzie się chciało tego tłumaczyć bo w jednym wersie wyjaśnienia nie zmiesci ;)
    Moja rada:
    odpuść sobie:)
    Ale życzę powodzenia choć w sukces nie wierzę..

0
  • #5 08 Sty 2009 19:10
    spearhead
    Poziom 12  

dzięki za twoją nieocenioną i bezcenną pomoc :)

0
  • #6 08 Sty 2009 19:31
    tranzystor1204
    Poziom 18  

Chętnie bym ci pomógł gdyby to było możliwe.. ale to co chcesz zrobić wymaga zaawansowanej wiedzy elektronicznej i zaawansowanego sprzętu oraz nie małych kosztów produkcji.. o ile to wogóle możliwe jest co chcesz zrobić..

0
  • #8 10 Maj 2009 17:39
    KamykR
    Poziom 1  

Witam.

Post nie jest świeży, ale ja mam pytanie.
    Czy była by możliwość zdalnie sterowania za pomocą takich 2-ch komórek.
    Na zasadzie komórka X dzwoni DO komórki Y . Y automatycznie odbiera. Następnie sygnały tonowe poszczególnych klawiszy sterują urządzeniem.
    np:
    1- +
    2- -
    3- włącz
    4 wyłącz
    5 -.....
    uprzedzając odpowiedzi dopiszę, że sterowanie za pomącą RC odpada.

Serdeczne dzięki za info.

0
  • #9 10 Maj 2009 18:35
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Taką możliwość mają jakieś stare Siemensy.
    Działa to na zasadzie wysyłania odpowiedniego SMS'a
    Było o tym na elce już pisane, a gdzieś w sieci krąży nawet projekt podłączenia komórki pod tablicę świetlną, która wyświetla odebrane wiadomości. Także takie sterowanie jest jak najbardziej możliwe.

0