Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

laptop Toshiba Satellite S5200-801 grafika i bios problem

mecenas13 08 Jan 2009 17:51 4800 4
    mecenas13
    Level 11  
    Witam.

Sprzęt mojej dziewczyny, więc pisze to co wiem.

PROCESOR: P4m 2Ghz
    Ram: 2 x 256
    Grafika: Karta GeForce4 460 Go (Toshiba)
    specyfikacja:

Laptop jak w temacie miał uszkodzone zawiasy ( ze starości nie upadł itp) przez co klapka z matrycą nie trzymała w ogóle.

Użytkowany w tym stanie przez około 2-3 tygodnie. Z czasem pojawiły się mrugające pionowe pasy o szerokości około 2-4 pikseli. Myślałem, że wina taśmy matryca - płyta, ale po podłączeniu zewnętrznego monitora to samo. ( przez pierwsze 5 sekund było normalnie i nagle pojawiły się paski)

MATRYCA LAPTOPA

Monitor zewnętrzny:

Czasem na chwile obraz wraca do normalności dosłownie na kilkanaście sekund, ale bardzo rzadko.

Pytania:

Myślę więc, że nic tylko karta graficzna.

Może ktoś ma inny pomysł???:?:

Czy ktoś zna jakiś program, który mógł by zdiagnozować faktyczny stan karty?:?::?::?:
    Karta GeForce4 460 Go (Toshiba)

Print sc Everesta z grafiką

Jak tylko mi się uda to postaram się gdzieś wygrzać hot air'em

Do tego wszystkiego everest pokazuje temp. procesora i płyty w zakresie 50-65 to chyba sporo? Raz chyba przy teście procesora 80!!!

I jeszcze jedna sprawa : BIOS!:?:

Ni cholery nie mogę wejść do biosu. Próbowałem:
    F1 - F12, Del, Esc, literami i nic

po przytrzymaniu F12 laptop wiesza się na pierwszym ekranie z logo Toshiba

po przytrzymaniu Esc jest komunikat w lewym górnym rogu
    " Set default value (Y/N)" a po prawej Bios v1.20, po potwierdzeniu lub nie uruchamia się Windows.

...:?:
    katar83
    Level 26  
    F8 i F10 sprobuj jeszcze. Zreszta powinno pisac przy starcie? Wine matrycy/invertera wykluczysz przez odlaczene calego panelu i podlaczenie do zewnetrznego monitora. Zdecydowanie za mocno sie tez grzeje przez co tez tak sie moze dziac. Jak tam z chlodzeniem czyszczone juz? Pasta nowa nalozona? Jak dla mnie to masz rowno pozatykane kanaly porzadnym dywanem kurzowym :)
    mecenas13
    Level 11  
    Bios: -sprawdzałem wszystkie od F1 do F12
    -F8 wybór trybu
    -nic nie piszę przy starcie.

Czyściłem wentylację jak robiłem zawiasy parę dni temu. Pasty jeszcze nie podmieniałem, bo mam tylko klej. A nie chce kleić tylko kupię pastę przy okazji.

Chciałem podłączyć zewnętrzny monitor bez matrycy w laptopie, a tu masz jak na złość matryca chodzi ok już 10 minut. CIEKAWE JAK DŁUGO???

Chodził dobrze 15 minut po czym zaczęło się dziać to co zwykle ale po chwili obraz się rozmydlił i komputer się zawiesił.

restart i mrugające paski .

Taka różnica jak chodził ok to rozdzielczość po uruchomieniu kompa 1600x1200 i inne lepsze parametry. Wykryło nowy monitor i automatycznie zainstalowało stery.

jak żle to rozdzielczość 800x600
    i parametry jak w pierwszym poście
    artekba
    Level 11  
    Miałem to samow swoim laptopie. Taśma od matrycy miała słaby styk. Spróbuj delikatnie ponaprężać obudowę matrycy i zobacz czy problem się pojawia.
    ^ToM^
    Level 40  
    Witam,
    na 99% mikropęknięcia układów pamięci grafiki. Rzadziej mikropęknięcia GPU (chodzi o luty tych elementów, same układy są zapewne sprawne). Płytę główną należy oddać do naprawy. Koszt między 200-400PLN
    Pozdrawiam
    tomek
    SQ9JXT