Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowa USB - słaby dźwięk...

08 Sty 2009 19:41 24145 12
  • Poziom 23  
    Witam. Wedle Waszej rady kupiłem nową tania kartę na USB. Kosztowała prawie 10zł na allegro, więc cudów się nie spodziewałem.

Dzisiaj przyszła paczka. Podłączyłem, wykryło sprzęt i zainstalowało - po trzech miesiącach w końcu usłyszałem jakiś dźwięk z głośników. Pierwszym dźwiękiem jaki usłyszałem to była dostępna osoba na GG - aż się przestraszyłem tego czegoś. To było jakieś niewyraźnie, trzeszczące coś, lecz rozpoznałem ten dźwięk.
    Włączyłem muzykę. To jest jakieś dziwnie stłumione, jakby na głośnikach leżał ręcznik... Nie ma takiego efektu dobrego, tylko jakieś stękanie które może spowodować wymioty (serio jakoś dziwnie się przy tym czuje).
    Otworzyłem film, podobna sytuacja. Wszystko stłumione, jakby duże słuchawki położone gdzieś na biurku a nie głośniki CREATIVE.

Próbowałem trochę pogrzebać w regulatorze głośności. Poprzesuwałem trochę te paski i tylko gorzej.

Teraz odtworzyłem sobie dźwięki GG. Charakterystyczne jest to że dźwięk jest nie tylko dziwnie przytłumiony, ale także słychać szelest w głośnikach...

Jeszcze włączyłem grę, a dokładnie GTA3 gdzie nie ma wielkich efektów. Na COD4 nawet się nie rzucałem :D

Idzie to jakoś poprawić? Wiem że ta karta ta tania chińszczyzna, ale myślałem że na trochę mi wystarczy i potem wymienię przy kolejnych etapach przeróbki komputera, np. przy kupnie procesora.

Może są jakieś dodatkowe sterowniki, które polepszą sprawę? Nie chcę puszczać muzyki w dyskotece, tylko chociaż oglądnąć film, jak głośniki stoją tuż przedemną, i sa bardzo cicho rozgłoszone (w kompie jest na max), już nie mówię o jakości gdy rozgłoszę mocniej :D

Bardzo proszę o pomoc. Cieszę się że mam tą kartę i pieniędzy nie żałuje, ale niestety to co ona oferuje to za mało :(
    Proszę o pomoc i pozdrawiam!
  • Spec Overclocking
    Za niecałe 10zł dostałeś to, za co zapłaciłeś. Smutne (okrutne?) ale prawdziwe.
  • Poziom 15  
    Może dokładnie napiszesz jaka karta. Jaki sterownik itp
  • Poziom 23  
    Karta to: SSS USB Headphone Set (tak pisze w ustawieniach audio a panelu sterowania. Sterowniki już był w Windowsie, ale może istnieją jakieś lepsze?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kup sobie kartę Creative'a to poczujesz moc głośników :) Takie karty to zwykły chiński badziew - nic nie poradzisz.
  • Poziom 27  
    Niech kolega odsprzeda gdzieś toto i kupi dzwiękówkę Pentagram`a na USB. nie powinna być dużo droższa (cena Pentagrama to max 20zł) a jakość dzwięku jest lepsza niż przyzwoity. Sam takiej używam w serwerze rack`owym ;)
  • Poziom 37  
    Sękw tym że pentargamy to częto te same karty co po 10 zł. Dostałeś po prostu uszkodzoną kartę i tyle, wymien ją na nową lub kup poprostu kolejną.
  • Poziom 20  
    Polecam Koss USB_Dongle kosz ok. 130zł ale dzwięk bardzo dobry ewentualnie Creative Sound Blaster X-Fi Xmod USB tu dzwięk jest rewelacyjny ale cena ok. 170zł
  • Poziom 16  
    skaktus napisał:
    Sękw tym że pentargamy to czeto te same karty co po 10 zł. Dostałeś po prostu uszkodzoną kartę i tyle, wymień ją na nową lub kup poprostu kolejną.

Również posiadasz taką karte ?
    Jeśli tak mógłbyś coś więcej powiedzieć na jej temat
    Czy dorównuje zwykłym zintegrowanym kartą muzycznym ?
  • Poziom 20  
    To zależy jaka karta zintegorwana w tej chwili prawie wszystkie płyty główne mają montowany dzwięk HD wielo kanałowy więc raczej niema szans
  • Poziom 16  
    taki dźwięk jak za czasów kart 2 kanałowych. Po prostu chce kupić kartę którą będę mógł spokojnie używać do słuchania mp3 oglądania divx-ów
  • Poziom 11  
    Ja jakiś czas temu zaopatrzyłem się w kartę na usb od creative'a xfi na bazie głośników również creative'a p580 i bylem wniebowzięty do czasu, aż cos mnie podkosiło i kopiłem kabel toslink, podłączając xfi'ka do amplitunera THOMSON DPL 550HT i kolumienek magnata. Powstały efekt spowodował, iż dotychczasowe głośniki zostały zapomniane. Myślę że zastosowanie jakiejkolwiek karty usb ze złączem optycznym toslink i zastosowanie jakiegokolwiek sprzętu audio ,wyposażonego w choćby niedrogie kolumny przebije jakąkolwiek konfiguracje beznadziejnych głośnikowych kombinacji magików z creative'a i niekoniecznie będzie to ciężkim ciosem dla naszego portfela...
  • Spec od komputerów
    Po prostu źle trafiłeś. Mam chińską kartę i działa w miarę ok. Po prostu kup w takim miejscu gdzie możesz ją zareklamować, jeżeli znów trafisz na charczący egzemplarz.