Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana kondensatorów i dziwne rzeczy

Jurecky 08 Sty 2009 20:26 1223 9
  • #1 08 Sty 2009 20:26
    Jurecky
    Poziom 14  

Witam
    Płyta przed naprawą nie załączała karty graficznej.
    Po wymianie kondensatorów płyta zaczęła uruchamiać kartę graficzną. Dało się nawet uruchomić windowsa.
    Po kilku minutach (10) nagle komputer się wyłączył a w głośniczu słychć dźwięk podobny do sygnały karetki podotowia (w sposób ciągły).

Kolejne uruchomienie powoduje załączenie monitora i po kilku sekundach to samo.
    Czyli wycie głośnicza, które nie gaśnie do póki nie odłącze kabla zasilającego od zasilacza.

Podmieniałęm zasilacz, kartę graf, ram, to samo.
    Macie jakieś pomysły ?

0 9
  • Pomocny post
    #2 08 Sty 2009 20:30
    tronic1
    Spec od komputerów

Sprawdź mocowanie chłodzenia procesora czy dobrze założone. Zdemontuj i zamontuj powtórnie. Dałeś pastę pod cooler ?

0
  • #3 08 Sty 2009 20:38
    Jurecky
    Poziom 14  

Tak dałem pastę tak jak zawsze na radiator i procesor. Mocowanie ok. Tak trochę nie chce mi się wierzyć, że to procesor bo jak by tak było to by nie wystartował za pierwszym razem.

0
  • #4 08 Sty 2009 20:42
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Sprawdź w BIOS'ie ustawienie temperatur alarmu i wyłączenia zasilania.

0
  • #5 08 Sty 2009 21:05
    Jurecky
    Poziom 14  

:arrow: Tronic1 miałeś rację, wyjąłem procesor jeszcze raz. Wyczyściłem gniazdo (odkurzacz+miękki pendzel), włożyłem procesor, pasta, radiator, cooler.
    Komputer ruszył i się nie wyłącza.
    Najprawdopodobniej coś tam nie było jak trzeba.
    Dzięki

0
  • #6 09 Sty 2009 17:52
    Jurecky
    Poziom 14  

Witam

Ostatnio pisałem o pewnej awarii.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1190077&highlight=

Komputer startował ale karta nie uruchamiała monitora. Wymieniłem kondensatory i wszystko wróciło do normy, tzn komputer wystartował i karta graficzna uruchomiła monitor, urychomił się system itp. Ustawienia Bios się zrestartowały. Pochodził 2 godziny i znowu to samo.

Nie uruchamia się monitor.

Tak sie zastanawiam co możę być przyczyną skoro po wymianie kondensatorów wszystko było ok ?

0
  • #7 09 Sty 2009 19:11
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

A do zasilacza kolega zajrzał?

0
  • #8 09 Sty 2009 19:58
    Jurecky
    Poziom 14  

Zasilacz podmieniałem na nowy prosto ze sklepu i to samo tak wiec wykluczam zasilacz i urządzenia współpracujące.
    Postaram sie pomierzyć napięcia na AGP moze to coś da.

0
  • #9 09 Sty 2009 22:04
    mat_ed
    Poziom 43  

Jaki ten temat wg. Ciebie ma związek z Software? Po co zakładałeś kolejny,skoro mogłeś kontynuować poprzedni?!

Co do problemu. Wymienione zostały WSZYSTKIE kondensatory w gałęzi czy tylko te uszkodzone?

0
  • #10 10 Sty 2009 17:46
    Jurecky
    Poziom 14  

Nie mogłem kontynuować poprzedniego mojego tematu bo został on zamknięty i wysłałem prośbę o jego ponowne uruchomienie za co dziękuję.

Co do sprawy to tak

Włączyłem dziś ten komputer i zadziałał odpalił się więc wszedłem do Biosu sprawdzić ustawienia temperatur. Tak wszystko ok. Pomierzyłem napięcia na karcie i na elementach sąsiadujących (tranzystory) i napięcia są.

Po kilkunastu minutach komputer się wyłączył. Kolejna próba uruchomienia włącza się ale już bez karty. Podmieniałem na inna kartę i to samo.

Kondensatory na płycie zostały wymienione wszystkie (elektrolityczne). Coś koło 20 sztuk.

Dziwna sprawa, powoli mam chęć oddać tego złoma.

0