Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 6330 biała linia na dole.

08 Sty 2009 21:28 1212 1
  • Poziom 43  
    Witam.
    Mam telewizor Elemis 6330TMS.
    Po włączeniu pojawia się pozioma biała linia na samym dole ekranu i po jakichś dwóch sekundach obraz znika.
    Gdy odłączę cewki odchylania pionowego, to kreska pojawia się na środku ekranu, ale po dwóch sekundach także znika.
    Co jest dziwne, bo początkowo spodziewałem się że coś robi zwarcie i przez cewki odchylające płynie jakiś duży stały prąd i zasilacz ulega przeciążeniu i odłącza zasilanie odchylania pionowego (o ile to możliwe bo na schemacie nie bardzo widzę żeby coś mierzyło prąd i wyłączało zasilanie).
    Dźwięk jest i nie znika.
    Sprawdziłem tyrystor TY801 (jest F08220DH) i jest sprawny. Ale rezystancja pomiędzy C i G to około 80R. Czy tak powinno być? Nie mogę znaleźć datasheeta tego tyrystora więc nie wiem, może on ma jakiś rezystor pomiędzy C i G?
    Jak telewizor tak pochodzi (już bez obrazu) i się go nagle odłączy od sieci, to ekran błyśnie(narysuje zygzak do środka ekranu) i widać że odchylanie poziome jak i WN pracuje.

Na razie nic nie wymieniałem. Delikatnie poruszyłem PR-kami w okolicach TEA2029 żeby wyeliminować ewentualne niełączenie.
    Od razu obwiniać TEA2029?