Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chlodzenie wodne

31 Mar 2004 18:39 1725 8
  • Poziom 10  
    Witam ostatnio zastanawialem zeby zmontowac chlodzenie wodne do kompa i kumpel ma do sprzedania blok wodny [fotka w zalaczniku nie za dobra jakos ale jest] za 30zl i mam pytanie czy oplaca sie brac za ta kase czy lepiej poszukac cos lepszego chodzi mi przede wszystkim zeby byl tani. Blok w srodku chyba nie ma zadnych przegrod, kanalow ani nic [tak mi sie wydaje].

A drugie pytanie jak mam dwie pompki po 250l/h kazda to mozna usyskac 500l/h ?? [odpowiedno je polaczyc] jak tak to prosze napisac bo nie znam sie za bardzo na tym.

Pozdrawiam

Adik
  • Poziom 11  
    Dobry blok wodny można kupić z ok. 50 zł.

Wydajność pompy zależy od oporów przepływu. Nominalna wydajność podawana jest dla określonego ciśnienia na tłoczeniu pompy. Im większy jest opór przepływu tym wyższe ciśnienie i mniejsza wydajność pompy. Zleżność jest kwadratowa. Przy równoległym połączeniu pompek wydajność takiego zespołu nigdy nie będzie sumą wydajności obu pomp. Będzie niewiele większa od wydajności każdej z pomp z osobna, gdyż ciśnienie na tłoczeniu pomp praktycznie się nie zmieni. Przy połączeniu szeregowym ciśnienie na tłoczeniu wzrośnie dwukrotnie - przepływ powinien wzrosnąć ok 1,41 razy (pierwiastek z 2).
  • Poziom 10  
    No dobrze a co z tym blokiem, nadaje sie ?? oplaca sie go kupic czy jest to poprostu szit ??
  • Poziom 10  
    A jaki blok byscie mi polecili gdziesz za okolo 50zl, z jakiej firmy i jaka pompke zastosowac ?? Co sadzicie o bloki.pl sa w miare tanie.
  • Poziom 10  
    Bylem ogladalem, ale nie mogl by mi ktos napisac jakie polskie firmy sa dobre ?? bo nie znam sie na tym na nie chce kasy zmarnowac. Moze co lepsze bloki.pl czy overcooled.com ?? chodzi mi o najtansze bloki :D