Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klony totem mite modyfikacja

08 Sty 2009 22:27 4313 9
  • Poziom 18  
    Witam
    Robię teraz monitorki na gdwk 10/80/7 i gdn 13/40/2 Obydwa w wersji 8 ohm-owej. Płyty ze starej szafy dałem do wycięcia, żeby skleić użyje wikolu,kątowników. Mam problem ze zwrotnicą do tego zestawu. Czy posiada ktoś zwrotnicę i mógłby ją tu umieścić:) Kolejna sprawa to modyfikacja wymiarów bo nie mogę mieć bas refleksu z tyłu (będą stały na oknie) więc będzie on z frontu S 156 G 231 H 330 (ze strony audiostereo P. Morda). Obawiam się tylko że bas refleks będzie świszczał ew. jaki br. dać? A gdyby tak zostawić normalne wymiary i br umieścić od spodu a konstrukcje na kolcach?
    Proszę o wypowiadanie się na ten temat:)
    Z góry dziękuje
  • Poziom 18  
    Proszę o pomoc:) Głośniki zamówiłem (numer 518743703) i (numer 520344361) takie jak w totem mite. Co sądzicie o br od spodu i postawienie konstrukcji na kolcach? Czy takie rozwiązanie się sprawdzi?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    To powinno pomóc na początek:
    klony totem mite modyfikacja
    Wartość cewki zwiększ do 1,6mH a wartosć rezystora w wysokotonowym dobierz "na słuch"
    Ale zabierasz się do tego trochę od końca. Zwrotnica+głośniki+obudowa to w zasadzie całość.
    Umieść zwrotnicę tak, aby można było coś w niej w prosty sposób zmienić, po odsłuchach będziesz pewnie chciał "pogrzebać"
  • Poziom 18  
    Wielkie dzięki za pomoc:) Co sądzisz o bass reflexie od spodu? (wtedy wymiary jak w oryginale, docięte płyty będę miał za tydzień w sobotę). Byłem w elektronicznym i sprzedawca mnie wyśmiał;] powiedział że jaja sobie robię z tymi wartościami nigdzie takich rzeczy nie dostanę. Zaproponował mi inne wartości rezystorów, cewek, kondensatorów np. cewka 0,8mH zamiast 0,85mH. Koszt jednej zwrotki obliczył mi na 15zł (części), jeżeli zrobię zwrotkę na takich częściach to usłyszę dużą różnicę w stosunku do oryginału?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Na znanych aukcjach są gotowe "uniwersalne" zwrotki, inną drogą jest zakup elementów w Polink,
    http://www.polink.com.pl/
    Tunel wyprowadzony może być nawet przez balkon :) ,głośników nie uszkodzisz, ale czy dźwięk będzie Ci odpowiadał ? Nie wiadomo. To samo z innymi rzeczami: rozmiar ścianek, odległości głośników od siebie czy użyte elementy mają wpływ na dźwięk ale czy Ty usłyszysz różnice? Hmm...
    Reasumując: im mniej różnic w stosunku do oryginału tym większa szansa na powodzenie.
    Wydaje mi się, że lepsze byłoby umieszczenie tematu tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum99.html
    jest tu sporo pasjonatów również takich, którzy mieli totemy. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Niestety nie potrafię przenieść tematu:( czytając regulamin o dziwo:P jest napisane "PROSZĘ nie pytać tutaj jak coś wykonać - od tego są odpowiednie działy -"Audio", "Akustyka", "Monitory" itd. ! " Słuch mam w jeszcze w miarę dobry:) To jest mój pierwszy projekt więc wiem że nie będzie to projekt w pełni profesjonalny, ważne żeby nie zwariować:) BR zostawię z przodu. Liczę się z tym że nie wszystko będzie idealne, zależy mi na dobrym dźwięku. Znalazłem zwrotkę ale była ona pod gdn 4 ohmowy a ja mam 8:(Zastanawiam się czy jest sens robienia drogiej zwrotnicy do pierwszego diy, na zwrotkę, terminale i bas refleksy mam 100zł + wysyłka.
  • Poziom 18  
    Wszedłem dziś na stronę POlinka i sprawdziłem ceny. Otóż cewka powietrzna 1,6mH to wydatek prawie 54zł za sztukę.. a gdyby użyć na rdzeniu walcowywatym 1.60 mH 0.330 Ohm dr-1.00 za jedyne 13,48zł pod gdn? Czy poczuje wyraźną różnicę? Nie mogę natomiast znaleźć na tej stronie kondensatorów jakie mam zamówic tzn; MKP 2x1mikroF 250V 5% i 0,6mikroF 630V 5%. Kolejny problem to rezystory metalizowane TY-OHM 3,16ohm 5W. Czy na wysokotonowy nie powinien być dołożony jeszcze rezystor? Jakie dać z tyłu gniazdo żeby zwrotka się zmieściła:)
    Proszę o pomoc:) To moje pierwsze DIY
  • Poziom 18  
    Zapoznałem się z ofertą tej firmy. Znalazłem na tej stronie cewkę powietrzną 1,5mH 1ohm (w oryg. 1,65mH 0,4ohm), rezystory 3,3ohm 5W (zamiast 3,17ohm 5W), kondensatory Jantzen 1,1 mikroF/400V (zamiast 1mikroF 250V 5%) i 0,68mikroF/400V (zamiast o,68mikro 630V 5%).Chciałbym zamówic wszystko w jednym sklepie żeby taniej było:) Czy po takich modyfikacjach poczuje znaczną różnicę?
  • Poziom 12  
    Poszukaj lepszej strony z częsciami :)
    Co do kondensatorów to nie opłaca się kupować trzech żeby uzyskać pojemność 2.68uF.
    Kup 2.7uF Jantzena jeśli masz kase. Różnicy na pewno nie usłyszysz a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na lepszą cewke z polinka.
    1ohm w porównaniu z 0.4 z polinkowskiej oferty to znaczna różnica która zapewne będzie słyszalna.

Rezystor może taki:
    http://www.loudspeakershop.eu/rezystor-mills-p-259.html
    Są też kondy SRC MKP 2,7uF po ~8zł więc to taka alternatywa dla Jantzena jeśli nie chcesz wydać fortuny:)