Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nubira 1 - gaśnie po wciśnięciu sprzęgła, Bingo-S

09 Sty 2009 00:12 3708 8
 • Poziom 22  
  Witam,
  mam dość irytujący problem. Nubira 1, Instalacja Bingo-S z krokowcem, silniczek krokowy ustawiony na regulacji na 90 kroków na stałe (muszę wtmienić lambdę, cały czas ubogo), silnik często przy jeździe i wrzuceniu na luz lub przy wciśnięciu sprzęgła przed światłami gaśnie - trzeba patrzeć na obrotomierz i go przegazować do 3-4tys - wtedy obroty się stabilizują, 850-900obr na ciepłym. Czasem tak się nie dzieje, obroty spadają do 1500 i powoli do wolnych.
  Problem występuje na zimnym (wymuszenie) i ciepłym silniku, przy jeździe na benzynie wszystko jest w porządku.

  Podejrzewam źle ustawioną opcję redukcji otwarcia krokowca po spadku obrotów lub żle ustawiony cut-off na gazie, bo taki jest objaw. Sprzęgło - obroty lecą na łeb na szyję, przy prawidłowym zadziałaniu spadają do 1500 i potem powoli na wolne.
 • Poziom 16  
  Jaki przebieg ma instalacja? Bo może skończyły się membrany w parowniku. Co to znaczy 90 kroków na stałe?
 • Poziom 22  
  Instalacja (krokowiec, węże i reszta) ma około 100 tys, reduktor ma 3tys, jest jeszcze na gwarancji. Spalanie w 1.6 16V 110KM w tej chwili na poziomie 10l.

  90 kroków na stałe, czyli otwarcie silniczka krokowego jest ustawione na stałe naa 90 stopni - wyłączony tryb dynamicznego ustawiania otwarcia.
 • Poziom 16  
  Spróbowałbym po prostu wyłączyć cut-off, i tak pojeździć spalanie raczej nie wzrośnie tylko będzie słabiej hamował silnikiem. A w ogóle to nie lepiej wymienić sondę i dopiero regulować?
 • Poziom 22  
  Tak też zrobię, ale problem występował także na dynamicznym trybie, tylko znacznie rzadziej.

  Czy cut-off nie powinien się wyłączyć przy zadanej granicy obrotów silnika?
 • Poziom 16  
  I pewnie tak jest, ale jak za bardzo zubaża mieszankę i do tego granica wyłączenia jest ustawiona za nisko to może nie nadążać z wyrównaniem składu miaszanki.
 • Poziom 22  
  Dociągnięcie np na 5 biegu do 1tys obrotów i wysprzęglenie też powoduje taki efekt, rzadziej, ale jednak. Z tego co pamiętam, to miałem ustawiony cut-off na 1600 rpm, więc powinien dawać radę.

  Nie chcę rezygnować z tego, bo często ciągnę przyczepkę i na prawdę się to przydaje...
 • Poziom 16  
  Skoro nie działa prawidłowo sonda to jest problem z ustawieniem składu mieszanki na wolnych obrotach i może dlatego gaśnie. Można spróbować śrubą przy parowniku.
 • Poziom 10  
  Witam kolego a jak masz ustawiony wlot powietrza do filtra prawdopodobnie jest to efekt zdmuchiwania gazu spróbuj dolot powietrza do filtra zasłonić lub przerobić tak żeby pęd powierza nie wdmuchiwał go do filtra
  czyli żeby wlot powierza był w kierunku kabiny a nie przodu napewno pomorze ( jakaś dodatkowa rura czy coś
  napisz czy pomogło