Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć bezprzewodowa RT73 USB Wireless LAN Card

Tazmangw 09 Jan 2009 01:05 10218 2
    Tazmangw
    Level 11  
    Witam,

kupiłem właśnie bezprzewodową kartę sieciową USB i nie mogę sobie poradzić z ustawieniem połączenia ad hoc.

Z tego co wyczytałem w google, w microsoft i w innych miejscach to wszystko robię dobrze a nadal mi nie działa (chyba) tak jak powinno.
    Tzn. próbowałem ustawienia za pomocą Windowsa jak i dołączonego oprogramowania (Ralink Wirless Utility) Po ukończonej konfiguracji komputer nie może wykryć połączenia które właśnie utworzyłem. (bo chyba powinien wykryć siebie?)

Ustawienia jakie zrobiłem:
    SSID - MojaSiec
    Network type - Ad Hoc
    Authentication Type - Open
    Encryption - Wep
    podaje jakiś klucz wep

Zatwierdzam i zaznaczam Activate i po chwili pokazuje mi się czerwony znacznik w profiles koło nazwy utworzonej sieci który oznacza ze nie ma połączenia.

Jak już wspomniałem, próbowałem tez te ustawienia wprowadzać z windowsa (właściwości połączenia sieciowego) według tej pomocy
    http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/setup/adhoc.mspx#2
    i również podczas wyszukiwania sieci nie znajduje nic. Co robię nie tak?

PS Znajduje mi tylko sąsiada Neostrade, więc karta sprawna.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mucioo
    Level 18  
    A w drugim komputerze? Też wpisałeś te same ustawienia? Ad-Hoc to najczęściej bezpośrednie połączenie między dwoma komputerami.
    Tazmangw
    Level 11  
    A właśnie, zapomniałem wspomnieć... celem którym to zrobiłem jest udostępnienie internetu do PSP. (A internet mam kablowy) W PSP mam opcje łączenia się ad hoc jak i również za pomocą acces point. Niestety jedyne co mi znajduje to wspomnianego wcześniej sąsiada.
    W zasadzie pierwszy raz konfiguruje sieć bezprzewodową, ponieważ wcześniej zawsze łączyłem dwa lub więcej urządzeń za pomocą kabla, z czym nigdy nie miałem problemu.
    Może czegoś nie wiem lub coś pomijam i robię jakiś prosty błąd?

Wychodzę z założenia że po poprawnym skonfigurowaniu powinienem widzieć swoją sieć już na pierwszym komputerze... czy się mylę?

Dodano po 1 [godziny]:

Jestem właśnie w pracy, zabrałem ze sobą kartę sieciową i podpiąłem do komputera Z Vistą (w domu XP), użyłem kreatora zgodnie z instrukcją stąd:
    http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-P...293c504f-b944-4d5d-835c-f080129bd5dc1045.mspx

i wygląda na to że działa poprawnie, bo na karcie "Połącz z siecią" widnieje połączenie które stworzyłem ze statusem "Oczekiwanie na połączenie się użytkowników", niestety sierota nie wziąłem PSP i nie mogę sprawdzić czy uda się połączenie.

Bynajmniej połączenie widnieje w sieciach bezprzewodowych, wiec raczej ja czegoś nie robię lub robię to źle konfigurując ręcznie w XP-ku.

Dodano po 40 [minuty]:

Ok, teraz to już w ogóle nic nie rozumiem.

Dopadłem się do jeszcze innego komputera w firmie z widowsem xp i zainstalowałem sieciówke i skonfigurowałem tak jak to robiłem w domu i... Działa

Mogę się normalnie połączyć z siecią którą przed chwilą zrobiłem, więc czy ktoś z szanownego grona umiał by mi podpowiedzieć dlaczego u mnie w domu na XP SP2 z wyłączonym firewallem NIE DZIAŁA?

Wina portu USB, czy samego "genialnego" windows-a?