Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABS I ASR nie gasną kontrolki

09 Sty 2009 01:44 3436 13
  • Poziom 12  
    Witam! Mam passata b5 99r 1.9tdi .Tak jak w temacie nie gasną kontrolki ABS I ASR. Nie wiem czy to ma jakiś związek,ale wpinałem sie w wiązke w lewym progu by podłączyć migacze z centralnego zamka i to sie w tym czasie stało... Troche wyciągłem do góry ta wiązke i czy sie cos nie odłączyło:/ Gdzieś czytałem ze są jakieś sterowniki pod siedzeniem,ale w golfie 4. Czy sa takie w passku?? Dziękuje z góry za pomoc
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Ze sterownikiem pod siedzeniem to masz rację ale tam jest moduł komfortu, czyli z ABS nie ma nic wspólnego. Bardziej obstawiałbym za tym iż uszkodził się może kabel od czujnika ABS któregoś z kół tylnich - najlepiej podpiąć się komputerem i wszystko będzie wiadomo.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Tak,byłem na kompie i pokazal błąd czujnika tylnego lewego koło:/ I teraz nie wiem czy faktycznie wymienic czyjnik czy jest gdzies przerwa...Nie wiem jak sie zabraz za sprawdzanie tej wiazki,zeby znowu czegos nie uszkodzic:( Wie ktos moze jakie to kable??
  • Poziom 12  
    Wczoraj kupiłem czujnik i zmieniłem i nic to nie dało:/ Czy trzeba jechać na kompa skasować błąd żeby zgasły kontrolki?? Mi sie wydaje,ze jak jest wszystko OK to kontrolki powinny zgasnąć a błąd zostanie w kompie??!! Chyba nic juz nie wymyśle i trzeba do ASO jechać:/
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Proponowałbym jeszcze podpiąć się jednym kablem od miernika pod przewód od czujnika przy kole i drugim kablem ze szpilką nakuwać kabelki w progu i sprawdzić czy jest przejście. Jeżeli jest przejście to problem jest z połączeniem od wiązki do sterownika (prawdopodobnie gdzies w komorze silnika). Następnie podobnie zrobić na odcinku sterownik wiązka w progu. Jeżeli będzie przerwa w obwodzie to pozostaje tylko szukać usterki. Możliwe też że na przewodach jest zwarcie (gdzieś przetarły się przewody). Ja bym skupił się na kablach tym bardziej, że kolega YAARO przysłał pomoc, a po drugie pisałeś, że pociągnąłeś te wiązkę.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Należy podpiąc sie pod komputer i usunąć bląd, kontrolki zgasną.

Pozdrawiam :D
  • Poziom 12  
    I witam Panów ponownie.Wczoraj wróciłem z niemiec i zabrałem się za diagnozowanie mojego problemu. Kupiłem sobie vaga nawet:P Na początek pomieżyłem wszystkie czujniki maja 1.20Ω czyli chyba są dobre. Następnie sprawdziłem napięcia na wtyczkach.Na lewym miałem ponad 4 V a na prawym O.Więc zabrałem się za sprawdzanie przewodów i są OK. Zostaje tylko sterownik ABSu. Co panowie sadza o tym?? Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Napięcia nie ma przy kołach czy odrazu przy wyjsciu z komputera??
  • Poziom 18  
    Maximuskrk napisał:
    Wczoraj kupiłem czujnik i zmieniłem i nic to nie dało:/ Czy trzeba jechać na kompa skasować błąd żeby zgasły kontrolki?? Mi sie wydaje,ze jak jest wszystko OK to kontrolki powinny zgasnąć a błąd zostanie w kompie??!! Chyba nic juz nie wymyśle i trzeba do ASO jechać:/

hmmmm
    A nie lepiej było podłączyć tester i odczytać błędy? Czujnik trochę kosztuje i jeśli nie masz zielonego pojęcia jak zabrać sie za naprawę to proponuje podjechać do elektryka samochodowego. Taniej Cie to wyjdzie niż takie kupowanie i wymienianie części na chybił trafił
  • Poziom 12  
    Pewnie,ze taniej i oczywiscie ze sprawdzilem błędy... Cały czas wyskakuje błąd czujnika prawego tylniego.

Dodano po 1 [minuty]:

delires napisał:
    Napięcia nie ma przy kołach czy odrazu przy wyjsciu z komputera??
    Odrazu przy wyjsciu ze sterownika.
  • Poziom 18  
    Sprawdz czy na instalacji czujników po odłaczeniu ze sterownika masz te napięcia o których pisałeś (przy wypiętej wtyczce od sterownika i zatrzymanym samochodzie nie powinno być jakiegokolwiek napiecia.)
    Sprawdz przywarcia miernikiem do masy.
  • Poziom 39  
    Nie przywarcia tylko zwarcia do masy to nie złośliwość tylko terminologia jest jedna ,a przywżeć to może bigos w garnku.
  • Poziom 12  
    Juz sprawa Panowie załatwiona.Oczywiście był uszkodzony sterownik.Kupiłem używke na allegro za 550zł :/ ale śmiga.Dzięki za pomoc.Pozdrawiam