Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie karty sieciowej laptopa do liveboxa

melawa 09 Sty 2009 09:17 5476 5
  • #1 09 Sty 2009 09:17
    melawa
    Poziom 11  

Mam podłączony do liveboxa komputer PC i laptop, z tym,że laptop jest podłączony za pomocą "urządzenia" WI-FI, otrzymanego od neostrady, taki niby PenDrive przez USB. Ale mam w laptopie wbudowaną kartę sieciową: Atheros AR5006EG Wireless Network Adapter. I chciałabym się łączyć z netem przy pomocy tej karty wbudowanej, a nie przez "urządzenie usb". Nie mam pojęcia jak to zrobić, proszę o pomoc, chociażby w formie podania kilku linków do stron, mówiących o tym temacie! Nawet nie wiem, jaki mam adres MAC tej karty ( Atheros AR5006EG ) i skąd dany adres wziąść.... Chciałabym zrobić to sama, przynajmniej popróbować, jak nie dam rady, wówczas kogoś zawołam, by mi "to" zrobił. Podajcie "jakieś instrukcję" od czego zacząć. Wdzięczna za rady i podpowiedzi-
    Melawa

0 5
  • #2 09 Sty 2009 09:21
    dziadzia
    Poziom 15  

Adres MAC karty Wifi sprawdzisz wydając komendę:
    ipconfig /All
    oczywiście w command line. A później pozostaje się zalogować na interfejs LiveBox (chyba 192.168.0.1) no i się pobawić.
    Powodzenia.

0
  • #3 09 Sty 2009 09:28
    melawa
    Poziom 11  

Ok, adres mam! Zrobiłam tak jak mówiłeś, pokazały mi się dwa adresy, jeden to "tego urządzenia" od Tepsy, a drugi to adres tej wbudowanej karty.... Dzięki- jedno juz wiem....Hm, a może jakieś instrukcje, co dalej! Naprawdę, nigdy tego nie robiłam. Może jakieś linki do stron z wyjaśnieniem tematu, instrukcją, itp.?! Będę wdzięczna!

0
  • #4 09 Sty 2009 18:48
    Kordziu
    Poziom 11  

Odłączasz urządzenie wi-fi, wchodzisz najlepiej przez treya do połączenie sieci bezprzewodowej i poszukaj pokaż sieci bezprzewodowe. W dostępnych sieciach kliknij na nazwę (prawdopodobnie neostrada.......) i szukaj połącz. W momencie kliknięcia połącz wciśnij w livebox'ie reg. a następnie wpisz numer WEP z livebox'a.

0
  • #5 09 Sty 2009 20:10
    dziadzia
    Poziom 15  

Trochę źle Ci podałem adres liveboxa. Prawidłowo powinno być 192.168.1.1 user/pass: admin
    To jest interfejs konfiguracyjny urządzenia. Po kilku chwilach powinnaś dać sobie radę z konfiguracją.
    Oczywiście konieczne będzie wpisanie również klucza WEP na kompie, który się będzie podłączał do LB.

0
  • #6 09 Sty 2009 21:08
    melawa
    Poziom 11  

Dziękuję za podpowiedzi! Już wszystko działa, laptop podłączony a to "wi-fi" od neostrady "poszło" do szuflady.

0