Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

protel 99se

Smashing 31 Mar 2004 20:03 1394 3
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  Smashing
  Level 20  
  chce ustawić żeby uklady mialy pady np: Xsize-100mil Ysize-60mil, ale zminenia mi tylko pojedynczego pada czy można tak zrobić żeby to odnosiło się do całego układu scalonego i do rezystorów .?Mam jszcze pytanie jak dobrać wytrzymałość prądową scieżki tzn. jeśli ma np. 100mil jaki może płynąć przez nią prąd?
 • Altium Designer Computer Controls
 • #2
  elektryk
  Level 42  
  Urzyj przycisku "Global>>" trzeba tylko jakoś oznaczyć czym się różnią piny do zmienienia rozmiaru od innych, po to są dodatkowe opcje żeby wybrać ceche przy pomocy której decudować Same/Differen/Any.
 • Altium Designer Computer Controls
 • #3
  Pokey
  Level 17  
  Jeśli chcesz zmienić rozmiary WSZYSTKICH padów na płytce, kliknij na jednego dwukrotnie, w oknie które się pojawi naciśnij najpierw przycisk Global>>, teraz wprowadź wymagane rozmiary, wybierz w rozwijanej liście Change Scope opcję All primitives i naciśnij OK. Protel wyświetli Ci okno z ilością elementów które znalazł i "zakwalifikował" do zmiany ich parametrów. Po naciśnięciu OK zmieną się.
  Jeśli chcesz w ten sposób zmienić rozmiary tylko padów w rezystorach, to już trzeba konkretnie wybrać które, czyli każdy zaznaczyć (Selection) i wtedy dodatkowo podczas zmiany parametrów w oknie parametrów globalnych w sekcji Attributes To Match By wybrać Selection:Same.
 • #4
  Lord-rafal
  Level 11  
  Co do tego dobory obciążalności prądowej to polecam ci książkę "Protel pierwsze kroki" tam na końcy tej książeczki są charakterystyki .......