Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon MIFON - oznaczenia wyprowadzeń w centralce.

osd 09 Sty 2009 12:06 6119 3
  • #1 09 Sty 2009 12:06
    osd
    Poziom 11  

Witam,

Proszę o pomoc przy oznaczeniach na centralce domofonu.

Nie wiem czy jest to Mifon, ale elektronika tej firmy jest przy domofonie na bramie.

Ponieważ od kilku dni mam problem z cichym dzwonieniem domofonu, potrzebuje się dowiedzieć który pin odpowiada za sygnał dzwonienia.

Dodam ze mam 2 domofony, 1 przy bramie, 2 w innym budynku.
    Nr. 1 Po naciśnięciu guzika ( lub zwarcia samych przewodów odpowiadających za dzwonienie) w domu dzwoni cichutko
    Nr 2 , po naciśnięciu guzika dzwoni w domu OK.

Tak wiec domyślam się, że problem może być w kablach, może jakieś lekkie zwarcie do masy, ale nawet żeby wykorzystać inna parę do podłączenia pod dzwonek, muszę wiedzieć które to są kable w centralce.

Kolory kabli przy domofonie, nie zgadzają się z kolorami przy centralce, i nie wiem w którym momencie się zmieniają.

Może ktoś mi jeszcze podpowiedzieć, jak wyzwalany jest ten dzwonek, na odpowiedni pin podawane jest napięcie czy masa ?

Oznaczenia jakie wystepują: Ez, Ez, P, P. Kl, Sg, chyba Masa, Gk, Mk, Mu, Su.

Foto centralki.

0 3
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2009 14:24
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Dzwonek w Twoim przypadku to Sg płytki elektroniki- żyła do panela przy furtce- zacisk w panelu przy furtce- przycisk abonenta- żyła do unifonu wywołania- przełącznik w unifonie- słuchawka unifonu- masa
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • Pomocny post
    #3 11 Sty 2009 18:22
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Sg - to wyjście generatora. Tam zawsze gra melodia. Gdy weźmiesz jakąś słuchawkę telefoniczną i podłączysz jeden jej koniec do Sg a drugi do masy (masa to ta odwrócona litera T), to ma głośno grać (nie trzymaj przy uchu!).
    Furtka to tylko jakby wyniesiona na zewnątrz przerwa w obwodzie, gdzie przyciskiem jest zwierana gdy ma zagrać. W twoim przypadku są dwa takie przyciski i dwie żyły powrotne do unifonów.
    Aby łatwiej było ci zrozumieć jak działa wywołanie to narysowałem ci obwód wywołaniowy. Na tym uproszczonym schemacie nie rysowałem przełączników widełkowych, aby go zbytnio nie komplikować.
    W unifonach głośnik (lub słuchawka) jest w stanie spoczynku (oczekiwania na wywołanie).

0
  • #4 11 Sty 2009 18:49
    osd
    Poziom 11  

embros napisał:
    Witam!
    Dzwonek w Twoim przypadku to Sg płytki elektroniki- żyła do panela przy furtce- zacisk w panelu przy furtce- przycisk abonenta- żyła do unifonu wywołania- przełącznik w unifonie- słuchawka unifonu- masa
    pozdrawiam
    Piotrek

Witam,

dziekuje za odpowiedz,
    faktycznie tak to dziala jak zewre Sg z kablem ktory idzie przez centralke do unifonu to dzwoni.

Czyli gdzies mam rozdzielony sygnal Sg na 2 zyly ( mam 2 domofony ) i jedna nie domaga, bede musial znalesc gdzie sie rozdzielaja, bo centralka jest OK.

Pozdrawiam

0