Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyciagniecie stacyjki vw passat,jak to zrobić?

pablusek1 09 Jan 2009 14:23 26284 8
    pablusek1
    Level 9  
    Witam
    Passat 92r,jestem na etapie takim jak widać na zdjęciu, i niestety nie moge wyciagnać stacyjki ponieważ chce wymienić kostkę,nie wiem czy jest jakaś blokada czy coś,czy łożysko trzyma nie wiem mocuje się i coś mi nie wychodzi. Proszę o pomoc
  • Helpful post
    enauto
    Level 29  
    Trzeba zdjąć ściągaczem tą tuleję pod którą jest sprężyna. Podobno da się od drugiej strony po zdjęciu kolumny ale nie sprawdzałem.
    pablusek1
    Level 9  
    próbowałem ściagaczam ale strasznie sie ślizga,nie ma zabardzo o co zachaczyć,nie mam juz pomysłu..
    karapaka
    Level 14  
    a moglbys zrobic zdjecie z dolu czy uchwyt stacyjki nie jest przypadkiem dokrecony sruba lub srubami z zaslepionymi glowkami?? ja tak mialem w nissanie, potrzebowalem wymienic stacyjke bo kluczyk sie w niej zlamal
    pablusek1
    Level 9  
    nie no uchwyt stacyjki jest odkręcony i wszystko co możliwe
  • Helpful post
    rico37p
    Level 28  
    Ściagałem ten pierścień podobnym ściągaczem tylko żeby się nie ześlizgiwał to ściskałem go francuzem i każda stacyjka w VW jest moja. Powodzenia.
    pablusek1
    Level 9  
    załatwiłem sobie inny ściągacz i tak jak ty ścisnąłem go francuzem i elegancko zeszło, dzięki z dobrą poradę
    TMEA
    Level 16  
    Tak na przyszłość aby wyciągnąć kostkę to potrzeba dwa klucze chyba 13 i srubokręty :) odkręcasz plastiki koło kierownicy, odpinasz wiązki kabelków potem przy pedałach wykręcasz śrubę kluczami i ją wyjmujesz bo inaczej nie wyciągniesz kolumny i wyciągasz całą kolumnę :) aha chyba przy kierownicy jest jeszcze jedna śrubka ale dość duża :) następnie od spodu kierownicy jest mała śrubka przy kostce i ją odkręcasz i kostka pięknie wychodzi bez żadnych ściągaczy czy innych wynalazków :D gorzej jak chcesz całą stacyjkę wyciągnąć wtedy potrzebny ściągacz :) pozdro

Moderated By MakroSerwis:

Temat kilkakrotnie wytłumaczony na forum, proszę nie odświeżać.