Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciagniecie stacyjki vw passat,jak to zrobić?

pablusek1 09 Sty 2009 14:23 20191 8
  • #1 09 Sty 2009 14:23
    pablusek1
    Poziom 9  

Witam
    Passat 92r,jestem na etapie takim jak widać na zdjęciu, i niestety nie moge wyciagnać stacyjki ponieważ chce wymienić kostkę,nie wiem czy jest jakaś blokada czy coś,czy łożysko trzyma nie wiem mocuje się i coś mi nie wychodzi. Proszę o pomoc

2 8
  • Pomocny post
    #2 09 Sty 2009 14:52
    enauto
    Poziom 29  

Trzeba zdjąć ściągaczem tą tuleję pod którą jest sprężyna. Podobno da się od drugiej strony po zdjęciu kolumny ale nie sprawdzałem.

4
  • #3 09 Sty 2009 15:41
    pablusek1
    Poziom 9  

próbowałem ściagaczam ale strasznie sie ślizga,nie ma zabardzo o co zachaczyć,nie mam juz pomysłu..

2
  • #4 09 Sty 2009 16:02
    karapaka
    Poziom 14  

a moglbys zrobic zdjecie z dolu czy uchwyt stacyjki nie jest przypadkiem dokrecony sruba lub srubami z zaslepionymi glowkami?? ja tak mialem w nissanie, potrzebowalem wymienic stacyjke bo kluczyk sie w niej zlamal

0
  • #5 09 Sty 2009 16:15
    pablusek1
    Poziom 9  

nie no uchwyt stacyjki jest odkręcony i wszystko co możliwe

0
  • Pomocny post
    #7 09 Sty 2009 21:22
    rico37p
    Poziom 28  

Ściagałem ten pierścień podobnym ściągaczem tylko żeby się nie ześlizgiwał to ściskałem go francuzem i każda stacyjka w VW jest moja. Powodzenia.

0
  • #8 10 Sty 2009 17:35
    pablusek1
    Poziom 9  

załatwiłem sobie inny ściągacz i tak jak ty ścisnąłem go francuzem i elegancko zeszło, dzięki z dobrą poradę

1
  • #9 05 Gru 2009 11:22
    TMEA
    Poziom 16  

Tak na przyszłość aby wyciągnąć kostkę to potrzeba dwa klucze chyba 13 i srubokręty :) odkręcasz plastiki koło kierownicy, odpinasz wiązki kabelków potem przy pedałach wykręcasz śrubę kluczami i ją wyjmujesz bo inaczej nie wyciągniesz kolumny i wyciągasz całą kolumnę :) aha chyba przy kierownicy jest jeszcze jedna śrubka ale dość duża :) następnie od spodu kierownicy jest mała śrubka przy kostce i ją odkręcasz i kostka pięknie wychodzi bez żadnych ściągaczy czy innych wynalazków :D gorzej jak chcesz całą stacyjkę wyciągnąć wtedy potrzebny ściągacz :) pozdro

Moderowany przez MakroSerwis:

Temat kilkakrotnie wytłumaczony na forum, proszę nie odświeżać.

5