Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z sterownika MAXICAR 286-3901 robi w "konia&quo

Pietek505 09 Jan 2009 15:13 2261 2
 • #1
  Pietek505
  Level 11  
  Witam :) Posiadam samochód Audi A4 z 95r gdzie sterowanie jest sterowanie pneumatyczne... zakupiłem sterownik MAXICAR 286-3901 podłączyłem wszystko działa tylko ze jest problem... jak podłącze przewód 2 idacy do wiazki drzwi to sterownik szaleje; poprostu chce zamknąć a nie możę, pompa uruchamia się wciaga i otwiera... sprawdzałem i na kablu idącym od drzwi jest "+" jeżeli rozepne ten kabel tak jak napisałem wcześniej sterownik działa bez problemowo zamyka otwiera ale nie działa z wkladki ponieważ wiadomo jest rozpiety..

  Podłaczenia dokonałam wg schematu
  http://www.altad.com.pl/products/files/schemat_286-3901.pdf

  ustawienie na zamek pneumatyczny...

  w samochodzie rozcielem kabel nieb zołty

  kabel ze sterownika brazowy gdzie pokazuje sie raz +/- wpiełem do kostki idacej do pomy.., natomiast zieloony do drzwi i nie działa po odł zieloonego działa ale wkładka nic..natomiast po podpięciu odwrotnie co robić? pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz
 • #2
  leonek4
  Level 29  
  Z moich instrukcji wynika że:(-) PNEUMATY : (W LEWYM PROGU) - CIENKI SZARY Z BIAŁYM I CIENKI NIEBIESKI Z CZARNYM umożliwiają podłączenie sterownika. Lub zastosować schemat sterowania minusemi i przewody popielato-biały (otwieranie) i czerwono-niebieski (zamykanie) znajdujące się w fioletowym 8-o polowym złączu konektorowym nz wsporniku.
 • #3
  Pietek505
  Level 11  
  kolega tak racja ale to samochodu marki audi po 97r miały 2x minus a wcześniejsze miały na przemiennie "+" i "-" na jednym przewodzie... ale problem rozwiązany... przyczyną był zwierający kabel... Pozdrawiam i temat do zamknięcia :)